Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Miniklerden Hayvan Dostlarına Kulübe

30.05.2017

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen ‘’Onların hayatına bir renk de siz katın’’ projesini hayata geçirdi. Gebze Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencileri proje kapsamında köpek kulübesi boyama etkinliği düzenlendi. Öğrenciler okullarında misafir ettikleri köpeklerin barınacağı kulübeyi çeşit çeşit renklere boyadı.

2 KULÜBE BOYADILAR

Örnek Proje ile gönüllerinde köpek kulübelerini boyayan öğrenciler, minik dostlarının yuvalarını kendi elleriyle hazır hale getirdiler. Gebze Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu ayrıca bakımevinden 2 tane küpeli köpek sahiplendi. Sahiplenin köpeklerin bakımları ise düzenli olarak Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından yapılacak.

ÖRNEK PROJE İLE HAYVAN SEVGİSİ AŞILANIYOR

‘’Onların hayatına bir renkte siz katın’’ projesi okullara yönelik gerçekleştiriliyor. Okullarında köpek beslemek isteyen çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için uygulanan projede köpek kulübeleri okullara götürülüyor ve çocukların elleriyle boyanıyor. Daha sonra ekipler tarafından alınarak verniklenen kulübeler okullara teslim ediliyor.

Bu Haberi Paylaşın