Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Müthiş Çevre Projesi İçin İmzalar Atıldı

19.09.2017

Eyüp Kemerburgaz Evsel Atık Yakma Ve Enerji Üretim Tesisi İnşaatı Sözleşme İmza Töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleşti. Saraçhane belediye binasındaki törene Japon Hitachi Zosen İnova Şirketi CEO’su Franz Josef Mengende, Makyol İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Çebi, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ve İBB Genel Sekreter Yardımcıları Çağatay Kalkancı-Mevlüt Bulut-Nihat Macit de katıldı.

Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, dünyanın neresinde ne var takip ederek kendileri geliştirerek her hizmet alanında en son teknolojileri kullandıklarını belirterek, “Dünyada ilkleri kullanan bir belediyeyiz. Her alanda başarılıyız ve öncüyüz. Türkiye ve dünyaya model olmanın gururunu yaşamaktayız” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak ulaşımdan sonra en büyük yatırımları çevreye yaptıklarına dikkat çeken Kadir Topbaş, “Yatırım bütçemizin yüzde 21’ini çevre yatırımlarına ayırıyoruz. Yatırımlarımızda çevreye özellikle hassasiyet göstermekteyiz. Bu sadeye İstanbul’un ekolojisi yeniden kendine geliyor. Aktif yeşil alanlarımızı yüzde 100’e yakın arttırdık. 10 milyon ağaç diktik. Duvarlarda bile çiçekler açtırdık” diye konuştu.

Türkiye’nin bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 5,1 büyüme gösterdiğine dikkat çeken Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 12 milyar dolarlık bütçesini önümüzdeki yıl yüzde 15’in üzerinde arttırmayı planladıklarını söyledi. İstanbul’da yaptığımız yatırımlar ülke ekonomisine ve istihdama önemli katkı sunduğunu ifade eden Başkan Topbaş, Eyüp Kemerburgaz Evsel Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi”nin dünyanın en modern ve Avrupa’nın en büyük evsel atık yakma ve elektrik üretme tesisi olduğunu söyledi.

Bu Haberi Paylaşın