Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Nilüfer geri dönüşümde de örnek oldu

17.09.2014

nilufer

Birleşmiş Milletler Sanayi Kalkınma Teşkilatı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TİKA’nın işbirliğiyle TUBİTAK-BUTAL tarafından organize edilen 08-19 Eylül Avrasya Fuarı’na katılan uzmanlar, Nilüfer Belediyesi’nin Alaaddinbey Mahallesi’nde bulunan tesislerini ziyaret etti. Fildişi Sahili, Kazakistan, Kırgızistan, Karadağ, Myanman, Nijerya, Sudan, Uganda, Vietnam ve Zimbabve’den Türkiye’ye gelen heyet örnek ve lider kent Nilüfer’in geri dönüşüm sistemini yerinde inceledi. Karaman ve Cumhuriyet Mahalleleri’nde geri kazanım toplanmasını da gözlemleyen heyet, Nilüfer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Necat Vatansever bilgi aldı.

Yurtdışından gelen heyete Alaaddinbey Mahallesi’nde bulunan tesisi gezdiren Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, “Geri dönüşüm sistemini Nilüferlilerle birlikte Türkiye’ye örnek bir tesis haline getirdik,” dedi. Adil Kayaoğlu, “Nilüferliler geri dönüşümü ayrıştırarak bizlere yardımcı oluyor. Nilüfer Belediyesi olarak temiz bir ülke, temiz bir Bursa ve Nilüfer’i oluşturmak için özveriyle çalışıyoruz. Tesislerimizin on farklı ülkeden gelen uzmanlar tarafından incelenmesi ve örnek alınması bizleri gururlandırıyor,” şeklinde konuştu.

Heyet ziyarette toplanan poşetlerin yerinde nasıl ayrıştırıldığını da inceledi. Konuklara Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu tarafından Nilüfer’i tanıtıcı hediyeler verildi.

Bu Haberi Paylaşın