Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Ödülünü Down Sendromlu Çocuklarla Aldı

19.12.2016

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan Mersin Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) tarafından verilen 11. Yılın İş İnsanı Ödülleri-Yılın Sosyal Sorumluluk Proje Ödülü aldı. Mutlu Mezitli ve Down Cafe projeleri nedeniyle ödül verilen Başkan Tarhan sahneye Down Sendromlu çocuklarla çıktı.

MESİAD tarafından 11.’si gerçekleştirilen Yılın İş İnsanı Ödülleri-Yılın Sosyal Sorumluluk Proje Ödülü alan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ilginç bir sürprize imza attı. Mutlu Mezitli ve Down Cafe projeleri nedeniyle ödül verilen Başkan Tarhan sahneye Down sendromlu çocuklarla çıktı. ZİÇEV ve Hüseyin Polat Engeliler Okulu çocukları da Başkanımızı desteklemek amacıyla ödül törenine katıldı.

Konukların alkışları arasında aldığı ödülü projenin konusu olan Down Sendromlu çocuklara armağan ettiğini ifade eden Başkan Tarhan, “Bu arkadaşların bizden bir fazlalığı var. +1 kromozom bizden daha farklı bu arkadaşlarımız. Ama bu fazlalık artı özelliklere sahip kıldı. Bizden çok farklı özelliklere sahipler. Çok temiz yürekliler. Keşke hepimiz bunlar kadar temiz yürekli olabilsek. Keşke hepimiz bunlar kadar sevecen olabilsek. Ben bu kentte yaşayan bir yurttaş olarak bazı sorumluluklarım var. Hepimizin sabah kalktığı zaman aynaya bakarak bu kent için ne yapabilir sorusunu sormaları lazım. Bu salonda bulunan iş adamlarımızın da sosyal projelere destek vermesini istiyorum” dedi.

Başkan Tarhan ile sahneye çıkan Down sendromlu çocuklardan Cemile de tüm Mersinlileri Mezitli’de bulunan Down Cafe’ye davet ettiklerini söyledi.

Başkan Tarhan ödülünü minik Ramazan ile birlikte aldı. Down sendromlu çocukların sahnede yarattıkları sinerji, duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Başkan Tarhan ve Down sendromlu çocukların sevgi dolu hareketleri uzun süre ayakta alkışlandı.

Bu Haberi Paylaşın