Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Odunpazarı Belediyesi 1417 Ton Atığı Engelledi

01.12.2016

Odunpazarı Belediyesi, sosyal demokrat bir yönetim anlayışı göreve geldiği günden itibaren teknolojiyi her alanda kullanmaya devam ediyor. Yazışmalar sırasında harcanan emeği, zamanı ve kırtasiye maliyetlerini en aza indirmek isteyen Odunpazarı Belediyesi, 1 yıl önce Elektronik Belge Yönetim Sistemini (EBYS) devreye soktu. 1 yıl önce kullanmaya başladığı EBYS uygulaması ile Odunpazarı Belediyesi, bugüne kadar 72 adet ağaç, 354 bin 232 litre de su kurtardı.

YAZIŞMALAR HIZLANDI
EBYS sistemi ile kurum içi müdürlükler arası ve diğer kurum ve kuruluşlarla yapılan yazışmalar bilgisayar üzerinden yapılıyor. Yazışmalar standart bir hale gelerek, yazışma sevk, paraf ve onay süreleri kısalıyor. Sistemin sağladığı yaralardan bir tanesi de harcanan emek ve zamanı en aza indirmesi.
DİJİTAL ARŞİV
Kurumsal iletişimi tamamen ağ üzerinde sürdürecek olan EBYS sayesinde evrakların kaybolması önlenerek dijital bir arşiv de oluşturuluyor.
Teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve bu konuda büyük bir altyapıya sahip olduklarını ifade eden Odunpazarı Belediyesi yetkilileri, gerçekleştirilen sistem sayesinde hem yazışmaların elektronik ortamda yapıldığını hem de şeffaf belediyecilik ilkelerini daha iyi bir biçimde uygulandığını belirtti.
Odunpazarı Belediyesi bünyesinde 382 adet aktif kullanıcının bulunduğunu söyleyen yetkililer, bu güne kadar 215 bin 33 adet evrağın sisteme girildiğini ifade etti. Sistemin
çevreye verdiği yarardan da bahseden yetkililer, bu güne kadar 72 ağacın kurtarıldığını, 20 bin 73 ton karbondioksitin salınımının engellendiğini, 354 bin 232 lt suyun kurtarıldığını ve 1417 ton atığın engellendiğini belirtti.

Bu Haberi Paylaşın