Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü 2016 Yılına Damga Vurdu

03.01.2017

“Odunpazarı Belediyesi gerçekleştirdiği yeşil alan çalışmaları ile 2016 yılına damga vurdu.”

Odunpazarı Belediyesi gerçekleştirdiği yeşil alan çalışmaları ile 2016 yılına damga vurdu.
Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 2016 yılında yaptığı çalışmalar kapsamında 204 bin 465m2 yeşil alan yapıldı ve ıslah edildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü iki buçuk yılda ise 536 bin m2 yeşil alan oluşturdu.
ÇOCUKLAR UNUTULMADI
Yapılan yeşil alan çalışmalarında çocukları da unutmayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kullanımda olan fakat yüzeyinde kauçuk bulunmayan 3 çocuk alanına da kauçuk kaplama yaptı. 11 yeni çocuk alanını çocuklar için hizmete açan ekipler, toplamda 3 yerde çocuk alanı yenilemesi yaptı.
UĞUR MUMCU ADINA YAPILAN PARKTA YAŞATILIYOR
2016 yılına Odunpazarı’na kazandırdığı yeni parklarla da damga vuran Odunpazarı Belediyesi, Türkiye’nin aydın gazetecilerinden biri olan Uğur Mumcu adına park yaptı. Uğur Mumcu Parkı’nda, Mumcu’nun 24 Ocak 1993 tarihinde evinin önünde bombalı saldırıya uğradığı aracı sergileniyor. Çocuk oyun alanlarının, paten ve kaykay pistinin bulunduğu parkta ayrıca Açık Kütüphane de bulunuyor.
ÖZGÜR BASINA DESTEK
Odunpazarı Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı bir diğer büyük park ise Basın Parkı. Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Basın Parkı’nda peyzaj düzenleme çalışması yaparak, parkı yeni ve modern bir görünüme kavuşturdu. Parka yeni bir yürüyüş yolu yapan belediye ekipleri, park geneline yeni park mobilyaları da yerleştirdi. Parkta, Açık Hava Kütüphaneleri, Basın Şehitleri Anıtı, süs havuzu, enteraktif oyun alanları, satranç alanının yanında amfi oturma alanı da bulunuyor.
İlçe merkezi sınırları içinde bulunan 4 kırsal alanda çalışma yapan ekipler hedeflerinin Odunpazarı bölgesinde kırsal ve merkezde sorunlu ve bakımsız hiçbir park bırakmamak olduğunu ve çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti.
ODUNPAZARI BELEDİYESİ’NDEN EMKO’YA 8980 M2’LİK PARK
Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü EMKO Sanayi Sitesi’ne 8980 m2’lik yeni bir park yaptı. EMKO Sanayi Sitesi içinde bulunan Zonguldak Sokak ile Babaeski Sokak kesişimi üzerine yapılan parkta basketbol sahası, fitness alanı, piknik masaları ve yürüyüş alanları da bulunuyor.
ODUNPAZARI BELEDİYESİ FİDAN ÜRETECEK
Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 2016 yılında gerçekleştirmeye başladığı çalışmalardan biri de Fidan Üretim Merkezi. Odunpazarı Belediyesi Çavlum Köyü’nde inşa etmeye başladığı Fidan Üretim Merkezi’nin çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 200 bin m2’lik bir bir alana kurulan Fidan Üretim Merkezi için ekipler çalışmalarını sürdürüyor.
BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK ORMANI
2015 yılında Odunpazarı Belediyesi ev sahipliğinde Dünya’da 3’üncüsü Türkiye’de ilki gerçekleştirilen Dünya Ağaç Günü etkinlikleri kapsamında Vadişehir’de 35 bin m² bir alan üzerine Barış Ormanı kuruldu. Barış Ormanına 1500 ağaç dikildi.
2016 yılında gerçekleştirilen Uluslararası Ahşap Heykel Festivali kapsamında ise TEKSAN Sanayi Sitesi yanındaki 62.000 m2’lik alana 2500 fidan dikilerek Özgürlük Ormanı oluşturuldu.

Bu Haberi Paylaşın