Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Odunpazarı Belediyesi’nden “Temiz Çevre Temiz Toplum” kampanyası

27.10.2014

odunpazari-Temiz-Çevre-Temiz-Toplum-b5

Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı Kent Konseyi, Yenikent Mahalle Meclisi, Yenikent Mahalle Muhtarlığı, Yenikent İşletme Kooperatifi ve Şehit Yunus Baykal Ortaokulu işbirliğiyle Yenikent Mahallesinde “Temiz Çevre Temiz Toplum” kampanyası başlatıldı.

Kampanyaya Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, CHP İl Başkanı Nihat Çuhadar, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı Hasan Atak, Yenikent Mahalle Muhtarı Nezahat Nazik, Yenikent Mahalle Meclisi Başkanı Semih Baras, Yenikent İşletme Kooperatifi Başkanı Hüseyin Bilecan, Şehit Yunus Baykal Ortaokulu öğrenci, öğretmenleri ve çok sayıda çevre ve doğa dostu katıldı.

ÇOCUKLARIMIZ BÜYÜKLERİNE TEMİZLİĞİ ÖĞRETMELİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Başkan Kurt şunları söyledi: “Bu tür meclislerde yapacağımız çalışmalarla kirletmemeyi öğretmemiz lazım. Çocuklarımızın görevinin bu olması lazım. Çocuklarımızın hem ailelerini hem çevresindeki büyüklerini uyarmaları gerekir. Ambalaj atığıyla, evsel atıkla ya da diğer atıklarla bazı şeyleri karıştırmadan tekrar dönüşümünü sağlayabilecek bilinçli bir toplumu yetiştirmemiz lazım. Türkiye de maalesef bu konuda geri kalmışız. Fakat Eskişehir’in en önemli mahallerinden biri saydığımız Yenikent Mahallesi’nin mahalle meclisi bu konuya parmak basıyor ve dikkat çekiyor. Bizimde mahalle meclislerinden beklentimiz bu. Meclislerimizden büyük işler büyük binalar yapması değil toplumu sosyal açıdan eğitmesi ve onu yönlendirmesini bekliyoruz. Biz Yenikent Mahallesinde bunu başarırsak, giderek Eskişehir’in bütün mahallelerine yaygınlaştırabiliriz. O nedenle ben hem mahalle meclisimize hem muhtarımıza teşekkür ediyorum.”

Yenikent Mahalle Muhtarı Nezahat Nazik konuşmasında, “Yenikent Mahallemiz temizliğe büyük önem vermektedir. Mahalle olarak duyarlı olmak zorundayız. Belediyemiz temizlik çalışmalarını aksatmadan yapıyor. Bizlerde çevremizi temiz tutarak, çöplerimizi çöp kutusuna atarak, çevreyi kirletenleri uyararak toplum sağlığına katkı sağlayabiliriz” dedi.

BAŞKANLARDAN ODUNPAZARI BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR
Yenikent Mahalle Meclisi Başkanı Semih Baras ve Yenikent İşletme Kooperatifi Başkanı Hüseyin Bilecen, Odunpazarı Belediyesi’nin gerçekleştirdiği bu sosyal sorumluluk projesine teşekkür etti ve bu projede yer aldıklarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı Hasan Atak ise, “Belediyemiz üzerine düşen vazifeleri zaten mahallelerde gerçekleştiriyor. Ancak bir bilinçlendirme insanları uyarma kampanyası anlamımda böyle bir çabanın gösterilmesi bizi daha çok mutlu ediyor” dedi.

Konuşmaların ardından Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt tarafından etkinliğe katılan öğrencilere eğitim kartı ve çeşitli hediyeler verildi.

BAŞKAN KURT ELDİVENLERİ GİYDİ; ÇÖP TOPLADI
Kampanya açılışının ardından katılımcılar ellerine eldiven giyerek Yenikent Mahallesi genelinde yerlere atılan çöpleri topladı. Başkan Kurt’un da katıldığı çöp toplama etkinliğinde, Yenikent Mahallesi’ni Eskişehir’in en temiz mahallesi olması için birlik çağrısı yapıldı.

Bu Haberi Paylaşın