Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Odunpazarı Hem Tasarruf Ediyor Hem De Dostlarımızı Evsiz Bırakmıyor

15.06.2020

Hayvan dostu uygulamaları ile dikkatleri üzerine çeken Odunpazarı Belediyesi, sokakta yaşayan hayvanları unutmuyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, sokakta yaşayan dostlarımız için kedi evi ve köpek kulübesi yapıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü atölyeleri ve üretim tesislerinde yapılan kedi evi ve köpek kulübeleri ile hem kamu kaynakları doğru ve etkili kullanılarak tasarruf ediliyor hem de dostlarımız evsiz kalmıyor.

Kamu kaynaklarını doğru ve etkili kullanmak adına gerçekleştirdiği çalışmalarla milyonlarca lira tasarruf eden Odunpazarı Belediyesi, vatandaşın vergileri ile sağlanan kaynağın daha çok hizmete dönüşmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Aracı ve taşeronlarla yaptığı birçok hizmeti kendi kaynaklarıyla elde eder hale gelen Belediye; hizmette tasarruf etmeden, gerek bütçe gerekse personelin verimli kullanımı ile maliyeti düşük ama kaliteli ürünleri, kendi tesislerinde üretiyor.

Hayvan dostu uygulamaları ile dikkatleri üzerine çeken Odunpazarı Belediyesi, sokakta yaşayan dostlarımızı da unutmuyor. Hayvan dostlarımızı yazın sıcaktan kışın da soğuktan ve yağıştan koruyacak olan kedi evleri ve köpek kulübeleri, Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından üretiliyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü marangozhane, kaynakhane ve boyahane atölyelerinde yapılan kedi evleri ve köpek kulübeleri, tamamlandıktan sonra dostlarımızın evsiz kalmaması için muhtelif park ve mevkilere yerleştirilecek. Kedi ve köpek evlerinin yanı sıra kent mobilyaları, çöp kutuları, sanat eserleri ve kamelya üretimi de yapılan üretim tesisleri, aynı zamanda büyük oranda tasarruf sağlıyor.

ODUNPAZARI VE ESKİŞEHİR İÇİN ÜRETİYORUZ

Parklara ve diğer kamu alanlarına yönelik üretimle önemli oranda tasarruf sağlarken, hizmetin en iyisini verdiklerini belirten Başkan Kurt, “Tüm atölyelerimiz, tesislerimiz, Odunpazarı’mız ve Eskişehir’imiz için üretim yapıyor. Üretimin yanı sıra, bakım onarım çalışmalarımız da kendi personelimizce, kendi tesislerimizde yapılıyor.” dedi.

ONLAR İÇİN KÜÇÜK AMA HAYAT KURTARICI PEK ÇOK ŞEY YAPABİLMEMİZ MÜMKÜN

Havaların ısınması insanlar kadar sokakta yaşayan hayvanları da olumsuz etkilediğini belirten Başkan Kurt, sokakta yaşayan hayvanların sıcak yaz günlerinde hem yiyecek bulmak hem de vücut ısılarını korumak zorunda olduğuna dikkat çekti. Başkan Kurt, “Sıcak hava ve güneş sokaklarda yaşayan dostlarımız için ölümcül olabiliyor. Onlar için küçük ama hayat kurtarıcı pek çok şey yapabilmemiz mümkün. Biz onları unutmuyoruz ama hemşehrilerimden de onları unutmamalarını rica ediyorum” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaşın