Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Odunpazarı’nda Çöp Kutuları Çiçek Açtı

16.06.2017

Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde yer alan çöp kutuları çiçek açtı. Odunpazarı Belediyesi ‘çevrenin önemine dikkat çekmek için’ çöp kutularına çiçek yerleştirdi. Rengarenk çiçeklerle süslenen çöp kutuları ise Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde farklı alanlara yerleştirildi.

Bugünlerde Tarihi Odunpazarına gidenleri sokaklardaki rengarenk çiçeklerle bezenmiş çöp kutuları karşılıyor. Mavi, Yeşil, mor… Renk renk çiçekler…

Odunpazarı Belediyesi tarafından çevre haftası nedeniyle gerçekleştirilen etkinliğe Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcıları Figen Engin ve Olcay Çokar da katılırken, Odunpazarı Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu da destek verdi.“Çevreni koru duyarsız kalma”, “Yeşil bir Odunpazarı için elele”, “Yeryüzü çöp kovası değildir”, “Temiz çevre sağlıklı yaşamdır”, “Çevre insanın evidir”, “Evler sizin sokaklar hepimizin”, “Çevreyi koru yaşamı koru” mesajlarının yer aldığı çöp kovalarına rengarenk çiçekler yerleştirildi. Daha sonra da bu çöp kovaları Tarihi Bölgede farklı bölgelere yerleştirildi.

Çiçekli çöp kutuları büyük beğeni toplarken, tarihi bölgeleye gelen turistler çiçekli çöp kutuları ile fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyor.

Bu Haberi Paylaşın