Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Odunpazarı’nda sokak kedileri yuvalarına kavuştu

08.01.2014

unnamedOdunpazarı Belediyesi, ilçenin farklı noktalarına kurduğu “Kedi Evleri” ile sokak kedilerini koruma altına aldı. Kedilerin bütün ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılanacağını belirten yetkililer, ilçenin 4 farklı noktasına yerleştirdikleri “Kedi Evleri” ile sokak kedilerinin her türlü iklim şartında güvende olacağını belirttiler.

Özel ahşaptan yapılan evlere yerleştirilen kediler, bu sayede sağlıklı bir ortamda yaşama fırsatı buluyorlar.

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, kedi evlerinin ilçede 4 ayrı bölgeye ihtiyaç doğrultusunda konulduğunu belirterek, kedi evlerinin mama, temizlik, bakım ve ilaçlama ihtiyaçlarının belirli periyotlar halinde gerçekleştirileceğini vurguladı.

Sokak hayvanların yemek, içmek kadar sevgiye de ihtiyacı olduğunu söyleyen Başkan Sakallı, amaçlarının sokağa bırakılan kedilerin, bırakıldığı mahalle, sokak ve parkta muhafaza edilmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Açıklamasında; “kedileri, köpekleri bir yere hapsedip, ömürleri boyunca orada hapis hayatı yaşatmaktansa, bunları kontrol altına alıp, aşılarını yapıp yaşam alanları içinde korunmalarına yardımcı olmakta fayda görüyorum” diyen Başkan Sakallı; tüm sokak hayvanlarının sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşam sürmesi için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

 

Bu Haberi Paylaşın