Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Öğrenci̇lere Bi̇si̇kletle Ulaşım, Çevreye Katkıları Ve İkli̇m Deği̇şi̇kli̇kleri̇ Konularında Eği̇ti̇m

17.01.2020

Sınav Koleji, 1.-5.-6.-7.-8. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitimlerde, temel bisiklet sürüşü ve çevreye katkıları, iklim değişikliğini önleme bilinci, bisikletin trafikteki faydaları ve sağlıklı yaşama etkileri konularında bilgiler verildi.

Bilecik Belediyesi Proje Geliştirme ve Eğitim Birimi Proje Danışmanı Hakan Yavuz gerçekleştirilen eğitimler hakkında verdiği bilgide amaçlarının bisiklet kullanımının artması için farkındalık oluşturmak olduğunu belirtti.

Okullarda bu yönde eğitimlerin devam edeceği bilgisini veren Yavuz, ‘’Bilecik Belediyesi olarak eğitime ve çocuklarımıza katkı sağlayacak konularda güzel projeler gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Belediyemiz ve Sınav Koleji işbirliğinde çocuklarımızın trafikte bisiklet kullanımı kültürünü geliştirmek, bisikletin bir spor aracından çok ulaşım aracı olduğunu benimsetmek ve bisiklet kullanarak, çevremize en az zararı vermektir. Eğitimlerimizde bu anlamda bir yandan bisiklet kullanımının faydalarını anlatırken diğer yandan araçlardan çıkan gazların etkisiyle oluşan iklim değişiklikleri ve çevre kirliliğine de dikkat çekmiş oluyoruz. Bu anlamda okullarımızdan ve öğrencilerden olumlu geri dönüşümler alıyoruz. Onun için okullarımızda bu tür ve farklı uygulamalarımız devam edecek. Bu anlamda bizlere katkı sunan ve öğrenciler ile buluşmamızda bizlere katkı sunan Belediye Başkanımız Semih Şahin’e çok teşekkür ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaşın