Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Öğrenciler Geri Dönüşüm Tesisinde

19.12.2016

Tepebaşı Belediyesi okullardan gelen talep üzerine, öğrencilere geri dönüşüm bilinci aşılamak amacıyla teknik geziiler düzenliyor.

Okullardan gelen talepler doğrultusunda Tepebaşı Belediyesi tarafından geri dönüşüm tesisine düzenlenen teknik geziler, geri dönüşüm bilinci oluşturulması konusunda öğrencilere büyük katkı sağlıyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin ambalaj atıklarının toplatılması işini yürüten, lisanslı Akka Geri Dönüşüm Tesisi’ne yapılan ziyaretlerde, öğrenciler ambalaj atığı toplama ve ayırma firmasını gezerek, toplanan ambalaj atıklarının tesise girişinden, hammadde olarak kullanılıncaya kadar hangi aşamalardan geçtiği, ekonomiye ne kadar katkı sağladığı hakkında bilgi alıyor. Ekim ve kasım aylarında beş ilkokuldan 330 öğrenci toplama ayırma tesisini ziyaret ederek, teknik bilgi edindi.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri doğal kaynakların verimli kullanılması ve geleceğin duyarlı bireylerinin oluşmasının, geri kazanım bilincinin erken yaşlarda kazandırılması ile mümkün olduğuna vurgu yaparak, bu konudaki duyarlılıkları için öğrenci ve öğretmenlere teşekkürlerini ilettiler.

Bu Haberi Paylaşın