Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Öğrenciler Kamu Kurumlarında Kitap Okudu

23.05.2017

İlçemizde Atatürk İlk ve Ortaokulu öğrencileri, 19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında kaymakamlık ve belediye makamları ile diğer müdürlükleri ziyaret edip, kitap okudu.
Etkinlik kapsamında 350 öğrenci, hükümet konağında Kaymakam Vekili Hasan Hüsnü Türker’i ve diğer müdürlükleri ziyaret etti.
Daha sonra öğrenciler, eş zamanlı olarak Kaymakam Vekili Türker ve diğer kurum müdürleriyle yarım saat boyunca kitap okudu. Bir grup öğrencimiz de Emniyet Amirimiz Ferhat Gül’ü ziyaret ederek, amirimizle birlikte kitap okudu.

Kaymakam Vekili Türker, yaptığı konuşmada, öğrencilerin yalnızca haftanın belirli günlerinde değil, fırsat olduğu her an okumaları gerektiğini söyledi.

Öğrencilere, anne ve babalarıyla bir arada kitap okumayı tavsiye eden Türker, “Sizler böyle sürekli okumaya devam ederseniz yarınlarımız daha güzel olacak. Hem eğitim hayatınızda hem sosyal yaşantınızda bunun faydalarını mutlaka göreceksiniz. Özellikle eve gittiğinizde anne ve babalarınıza söyleyeceksiniz, onları da kitap okumaya teşvik edeceksiniz ve aile ortamında bir arada kitap okuyacaksınız. İnşallah, onlar da sizi kırmayacak ve sizlere eşlik edecek.” diye konuştu.

Abana Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cengiz Kaya ise 15-19 Mayıs Gençlik Haftası dolayısıyla kültürel ve sportif alanlarda faaliyetlerin sürdüğünü belirtti.

İlçede anlamlı bir kitap okuma etkinliğine imza attıklarını aktaran Kaya, şöyle konuştu:

“İlçemizde kamu kurum ve kuruluşundaki öğrencilerimizi dağıtarak, eş zamanlı bir kitap okuma etkinliği yaptık. 350 öğrencimiz, Kaymakam Vekilimiz Hasan Hüsnü Türker’in makamı ile diğer kurum müdürlerimizin odasında kitap okumanın mutluluğunu yaşadı. Bundan sonraki günlerde sportif yarışlarla etkinliklerimizi sürdüreceğiz. 19 Mayıs akşamında fener alayının ardından gençlik ateşini yakarak, haftayı güzel bir şekilde sonlandırmak istiyoruz.”

Öğrenciler kitap okurken kurumlardaki işlemler de sessiz bir şekilde yürütüldü.

Bu Haberi Paylaşın