Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Öğrenciler Şenlik Havasında Ağaç Diktiler

31.03.2017

Mezitli Belediyesi, Jakaranda Koruluğu’nun 32’inci ve 33’üncüsünü ilçeye kazandırdı. Özel Mersin Doğa Okulları ve Mezitli Belediyesi İlk ve Ortaokulu öğrencileri, Belediye tarafından tahsis edilen alanlarda şenlik havasında geçen etkinlikte fidanları toprakla buluşturdu.

Mezitli Belediyesi, kentin hem rengini hem de ekolojik yapısını değiştiren jakaranda koruluklarını, Mezitli’nin her yanında donatılmaya devam ediyor. Belediye bünyesinde ki alanları ranta açmak yerine sosyal ve çevreci uygulamalarla halkın kullanımına sunmayı ilke edinen Mezitli Belediyesi, 32’inci ve 33’üncü jakaranda koruluğunu faaliyete geçirdi. 32’inci jakaranda koruluğu, Eski Mezitli Mahallesi, 61471 sokaktaki alanda açılırken, 33’üncü koruluğu ise Mezitli Belediyesi İlkokulu tarafından Merkez Mahallesi, Zeytinli Caddesi, 52131 sokak Pazar Pazarı bitişindeki alanda açıldı. Mezitli Belediyesi tarafından gerçekleşen iki farklı açılışa öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Şenlik havasında geçen etkinlikte öğrenciler kendilerine ait ağaçları toprakla buluştururken, fidanların üzerine isimlerini de yazmayı unutmadı.

ÖĞRENCİLERİN BAŞKAN SEVGİSİ

Büyük bir sevinçle toprakla oynayan öğrenciler, kendi elleriyle diktikleri fidanlara su vermeyi de ihmal etmedi. Öğrencilerin toprak ve doğa sevgisine şahit olan Başkan Tarhan, minik öğrencilerle sohbet etti. Çocukların sevgi gösterileriyle karşılanan Başkan Tarhan, öğrencilerin fotoğraf çektirme isteğini de geri çevirmedi. Fotoğraf çektirmek için sıraya giren öğrencilerin Başkan Tarhan’a olan hayranlığı da gözlerden kaçmadı.

ARTIK BİZİMDE KORULUĞUMUZ VAR

Mezitli Belediyesi’ne jakaranda koruluğu açmak için başvuruda bulunduğunu ve en kısa sürede geri dönüş sağlandığını belirten Mezitli Belediyesi İlkokulu Müdürü Osman Arı “Öğrenci ve velilerim adına Mezitli Belediyesi’ne sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Ağaçların okulumuza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Mersin Doğa Okulları Müdürü İbrahim Belci ise yaptığı kısa konuşmada; “Artık bizim de bir jakaranda koruluğumuz var bundan dolayı çok mutluyuz. Belediyemize Başkanımıza ve çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

HERKESİN BİR AĞACI OLSUN İSTİYORUZ

Jakaranda koruluğunda fidanların ücretlerinin öğrenci velilerinin karşıladığını belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Herkesin bir dikili ağacı olsun istiyorum. Öğrenciler, dikmiş oldukları jakaranda ağaçlarına gelip bakacaklar, ağaçlar büyüyüp, mor çiçekler açtıklarında bugünlerini anacaklar. 32’inci ve 33’üncü koruluğumuzun hayırlı olmasını diliyor, tüm sivil toplum kuruluşlarını Jakaranda Koruluğu projemize destek olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Paylaşın