Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Öğrencilerden Geri Dönüşüm Çalışmalarına Destek

10.03.2017

Avanos Belediyesi Ambalaj Atıkları Yönetim Planı çerçevesinde geri dönüşüm çalışmalarını sürdürüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından 14.07.2011 tarihinde onaylanan Ambalaj Atıkları Yönetim Planı kapsamında ilçemizdeki kurum ve okulların katkısı ile geri dönüşüm projelerine katkı veriliyor.

Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ambalaj atıkları, belirli mahallelerde ve belirli yerlerde diğer atıklardan ayrı olarak toplanmaktadır. Ambalaj atıklarının diğer atıklardan ayrı olarak biriktirilmesi için gerekli olan geri dönüşüm kutusu, geri dönüşüm poşeti gibi malzemeler Avanos Belediyesi tarafından pilot bölgelere ve okullarımıza verilmektedir.

İlçe merkezinde bulunan okullarda, ambalaj atıklarının diğer atıklardan ayrı olarak biriktirilmesi amacıyla, okul yönetimleri vasıtasıyla, uygulamaya öğrenci hassasiyetinin temini
hususunda ilçemiz Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu büyük destek sağlamaktadır. Proje ile hem gençlerimiz bilinçlenmekte hemde doğamızın korunmasına katkı sağlanmakta. Diğer okullarımızın da geri dönüşüm projelerine katkı sunmak istemeleri durumunda, belediyemiz temizlik işleri müdürlüğü destek sunmaktadır.

Bu Haberi Paylaşın