Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Öğrencilere Çevre Bilinci Eğitimi Veriliyor

01.12.2017

Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı teknik ekip, İldeki ilkokul, ortaokul ve Liselerde öğrenim gören binlerce öğrenciye çevre bilinci ve eğitimi veriyor.

Sağlık Yaşam ve Çevre Kirliğiği ile ilgili Kırşehir Belediyesi ve Yunus Emre İmam Hatip Anadolu Lisesi ile yapılan ortak çalışma sonucunda öğrencilere eğitim verildi.

Yıl içinde Kırşehir’de bulunan ilkokul, ortaokul öğrencilerine, Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı teknik ekip tarafından “Çevre Kirliliği Bilinçlendirme Eğitimi” veriliyor.

Bu kapsamda, Kırşehir Merkez Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan öğrencilere yönelik bir eğitim programı gerçekleştirildi. Eğitimde; çevre kirliliği, hava kirliliği, su kirliliği, ambalaj atıkları, bitkisel atık yağları ile atık pillerin çevreye verdiği zararlarla ve geri dönüşümle ilgili konular işlendi. Verilen eğitimde öğrenciler, temiz çevre ve geri dönüşüm konulu sunum yapıldı.

Öte yandan çocuklar, belirlenen zamanlarda teorik çevre eğitiminin yanı sıra, teknik bir gezi olan Ambalaj Atığı Ayrıştırma Tesisleri’ne giderek geri dönüşümü yerinde görme şansını da yakalamış oluyorlar.

Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı teknik ekip tarafından “Çevre Kirliliği Bilinçlendirme Eğitimi “Kırşehir’deki İlkokul, Ortaokul ve Liselerde yıl boyunca devam edecek.

Bu Haberi Paylaşın