Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Öğrencilerin Ramazan’da Bisiklet Sevinci

07.06.2017

Merkezefendi Belediyesi tarafından ‘Arabadan İniyoruz, Bisiklete Biniyoruz’ projesi kapsamında gerçekleştirilen bisiklet dağıtımı, ilçenin farklı okullarında devam ediyor. Bisikletlerini alan öğrenciler Ramazan Ayı’nın da gelmesiyle birlikte iki kat sevinç yaşıyor. Başkan Subaşıoğlu, “Ramazan Ayı’na denk gelen bu bisiklet dağıtımımız çocuklarımız için ayrı bir sevinç kaynağı oldu” dedi.

Merkezefendi Belediyesi tarafından başlatılan ‘Arabadan İniyoruz, Bisiklete Biniyoruz’ projesinin bu yıl 3’sü gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında ilçe genelindeki okullarda her yıl 5 bin 5. sınıf öğrencisine bisiklet hediyesi gerçekleştiren Merkezefendi Belediyesi dağıtımlarına devam ediyor. Ramazan Ayı içerisinde bisikletlerini alan öğrencilerin sevinci ikiye katlanıyor.

Bisiklet dağıtımı sırasında açıklamalarda bulunan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Daha sağlıklı ve spora önem veren bir ilçe yaratmak için her yıl 5 bin öğrencimize bisiklet hediye ediyoruz. Bu yıl ki dağıtımlarımız Ramazan Ayı’na denk geldi. Bu da çocuklarımız için ayrı bir sevinç kaynağı oldu. Bildiğiniz gibi önümüzde Ramazan Bayramı var. Bisikletlerimiz bir bakıma bayram hediyesi gibi oldu. Çocuklarımız bisikletleri kullanırken trafik kurallarına çok dikkat etsinler. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaşın