Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Öğrencilerle Buluşmaya Bisikletle Gitti

17.04.2018

Bisikletin bir yaşam biçimi haline gelmesi için var gücüyle çalışan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bu haftaki okul ziyaretine bisikletle gitti. Program kapsamında Harmandere Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gitmek üzere toplanma alanında öğrencilerle buluşan Başkan Şahin, ardından okula doğru hareket etti.

Yaklaşık bir kilometrelik mini parkur sonunda okula varan Başkan Şahin, öğrencilerle birlikte bisikletini park ederek okuldaki programına devam etti.

Yağmurda, soğukta bisiklet kullanılır mı demeyin

Okul bahçesinde öğrencilere seslenen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, son yıllarda artan obeziteye değinerek “Eskiden insanlar açlıktan ölürdü, şimdi ise tokluktan ölüyor. Her yere arabayla gitme sevdası, hareketsiz yaşam ve bunun sonucunda oluşan obeziteye karşı bisikleti ulaşım aracı olarak kullanalım istiyoruz.” dedi. Soğuk ve yağışlı havada da bisiklet kullanılabileceğini belirten Başkan Şahin, Avrupa’yı örnek göstererek “Yağmurda, soğukta bisiklet kullanılır mı demeyin. Şubat ayında bir program için gittiğim Kopenhag’da Herkes bisiklete biniyordu.” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Paylaşın