Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Okçuluk Sporu İle Engelliler Keyif Aldı

06.12.2016

Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğiyle Gölcük Vizyon 2023 Aktif Yaşama Engelimiz Yok projesi kapsamında gerçekleştirilen atıcılık sporu olan okçuluk eğitimleri başladı.

Bu kapsamda düzenlen ilk eğitim programına Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Gölcük Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muhyettin Yıldırım, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral ve vatandaşlar katılım gösterdi.

 

Engelli bireylerin sağlığını ve bedenini olumlu etkilemesi, engellilerin yaşam kalitelerini, kendine güvenlerini, konsantrasyon ve sosyal özelliklerini geliştirmeleri, vücutlarını doğru kullanma, adaptasyon ve motivasyon, doğru nefes alma, kas-eklem ve kemik kuvvetini geliştirmeleri açısından faydalı olacağı belirtilen okçuluk eğitimleri Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezindeki engelli bireylere, Cumartesi günleri Gençlik Merkezinde veriliyor.

 

Ayrıca okçuluk eğitimiyle engellilerin Eklem ve tendonların, omuz, sırt ve bacak kaslarının kuvvetlenmesini sağlanmakta olup, Osteoporoz ve skolyoz (omurga eğriliği) gelişimi engellenmiş olacak.

Bu Haberi Paylaşın