Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

“Okullar Hayat Olsun” Projesi Devam Ediyor

14.12.2012

Okul çevresinin daha yaşanabilir olması, çocuklara çevre bilincini aşılamak ve ağaç dikiminin önemini anlatmak için başlatılan “ Okullar Hayat Olsun” projesi kapmasında başlatılan “ Fidanımla Büyüyorum” kampanyası 24 Aralık Atatürk İlköğretim Okulu’nda 174 fidanın çocuklara dağıtılması ile başladı.
24 Aralık Atatürk İlköğretim Okulu’nda yapılan fidan dağıtımı ve ağaç dikimimi programına, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata, Orman İşletme Müdürü Yaşar Duman, 24 Aralık Atatürk İlköğretim Okul Müdürü, öğretmenler ve basın mensupları katıldı.
Proje kapsamında okulların ağaçlandırılması, yeşillendirilmesi ve çevre düzenlemelerini yapıldığını belirten Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, 20 okulun çevre düzenlemesini üstlenen Kırşehir Belediyesine teşekkürlerini sundu. Çakacak; “Bu proje kapmasında çocuklarımıza ağaç sevgisini aşılamayı, yeşilin korunmasını ve ağaç dikmenin önemini öğretmeyi amaçlıyoruz. Projemizin ilk ayağına bugün burada başlattık. Her çocuğa bir fidan vererek, fidanları evlerine, okul bahçelerine dikmelerini istiyoruz. Fidanların büyümesini adım adım izleyerek çocuklarımızda ağaç sevgisinin oluşacağına inanıyoruz.” dedi.
Daha sonra konuşma yapan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Ağaçların tanınması, doğanın ve yeşilin öneminin anlaşılması bizim için çok önemli. Bu yüzden bu projeyi çok önemsiyoruz. Okul bahçelerinde biz Belediye olarak ağaçlandırma, yeşil alan, sert zemin çalışmaları ve caddelerinde düzenleme çalışmaları yapıyoruz. Okullarda öğrencilerimizin eğitiminin yanı sıra doğayı, yeşili tanımaları çok önemli. Çocuklarımız bu proje sayesinde fidanların büyüme safhalarını takip edecekler. Bizim belediye olarak amacımız şehrimizin daha yeşil ve daha güzel olmasıdır. Fidan dikimleri sayesinde hem şehrimiz hem okullarımız daha güzel bir görünüme sahip olacaktır. Bu tür kampanyaların süreklilik ve devamlılık arz etmesi için hep birlikte el ele verip çalışalım. Okul müdürleri, öğretmenlerimiz, veliler ve halkımız sorumluluklarını yerine getirdiği sürece başlattığımız kampanyamız amacına ulaşacaktır” diye konuştu.

Öğrencilere üzerlerinde isimleri yazılı olan fidanlar verildikten sonra, okulların ağaçlandırılması bilincini aşılamak için Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, okulun bahçesine ilk ağaç dikimini gerçekleştirdi.

Bu Haberi Paylaşın