Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Okullarda Çevre Eğitimi

23.11.2021

05 KASIM 2021

BASIN BÜLTENİ

Okullarda çevre eğitimi

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yeni neslin çevre konusunda daha bilinçli ve duyarlı olması amacıyla okullarda düzenlediği ve pandemi nedeniyle ara verilen eğitim çalışmaları yeniden başladı.

Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla altyapı ve çevre yatırımlarını aralıksız sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan çevre konusunda daha duyarlı ve bilinçli bir nesil hedefiyle eğitim çalışmalarına da devam ediyor. Pandemi nedeniyle ara verilen okullardaki eğitim çalışmalarına yeniden başlanırken, çevre eğitimi çalışmalarında geri kazanım, su kirliliği, hava kirliliği, iklim değişikliği, enerji tasarrufu ve alınması gereken önlemler gibi birçok konu görsel materyallerle de destekli olarak anlatılıyor.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğü personelleri tarafından verilen eğitimlerde, öğrencilerin çevre konusunda bilinçlenerek kalıcı davranış değişiklikleri kazanmalarına katkı sağlanıyor. Ayrıca öğrencilere Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan ‘Çevre Temizliği ve ‘Geri Dönüşüm’, temalı çevresel doküman ve eşyalar hediye ediliyor.

Her yıl okullarda verilen çevre eğitimleriyle 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında 17 ilçedeki 17 okulda yaklaşık 1000 öğrenciye ulaşması planlanıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Bu Haberi Paylaşın