Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Oral: 1 Lot Doldu 2. Lot Yolda

28.08.2014

Metin-Oral1-day

Yalova İli Yerel Yönetimler Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliğ Başkanı Metin Oral, yaptığı açıklamada, ” katı atık düzenli depolama tesisinin kapasitesinin dolmak üzere olduğunu söyledi.

İkinci lotun yapım çalışmalarına başladıklarını ifade eden Oral,” Katı atık depolama tesisinde birinci lotun (seviye) kapasitesi doldu. İkinci lotta ise ihale aşamasına geldik 2. lot için çalışmaları başlattık. Tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

Elbirliğiyle güzel bir çalışma yaptık. Şu anda ikinci lotun yolunu yaptık. Projesi zaten hazırlanmıştı. Bakanlık bunda bir iki eksik görmüştü. Bunlardan birisi zemin etütleriydi. Zemin etütleri geçen hafta içerisinde tamamlandı. Sonuçları gelecek. 10 gün içerisinde sonuçlarının gelmesini bekliyoruz” dedi.

Oral ” Projede eksikleri tamamlamış olup yeniden bakanlığı sunacağız. Bir eksiklik, aksaklık olamaz ise bir ay içerisinde projenin onaylanmasını bekliyoruz. Ondan sonra zaten ihale aşaması başlayacak. İkinci lotu da ihaleden sonra bir yıl içerisinde bitiririz. Şu anda birinci lotta çalışmalara devam ediyoruz.

Orayı rehabilite ediyoruz. Rehabilite ederken de tüm belediye başkanlarımızdan destek istiyoruz. Elbirliğiyle güzel bir çalışma oluyor. Bundan sonraki toplantıları belki orada yapacağız.

Güzel bir ortam yaratacağız. İkinci lotta da ihale aşamasına geliyoruz. Burada iki çalışmayı da paralel yürütüyoruz” dedi.

Bu Haberi Paylaşın