Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Ordu Büyükşehir’den çevre bilinci eğitii

22.12.2014

ordu - çevre bilinci eğitimi

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMİ…
Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, öğrencilerde çevre bilinci kazandırılması için Kumru ilçesinde “Atıklar ve Geri Dönüşüm” ile “Vektörler ve Sokak Hayvanları” konulu eğitim semineri düzenledi. Çevre kirliliğinin önüne geçilebilmesi için yapılması gerekenlerin anlatıldığı eğitimi öğrenciler dikkatle takip etti.

KAYNAKLARI DİKKATLİ KULANMALIYIZ…
Büyükşehir ekipleri ”Doğal kaynakların dikkatli kullanılmadığı takdirde tükeneceği unutulmamalıdır. İklim değişiklikleri ve insan faaliyetleri sonucunda su kaynakları ve diğer doğal kaynaklarda kirlilik meydana gelmesi kaçınılmazdır. Sınırlı olan su kaynaklarının bir kısmı endüstrileşme ve hızlı şehirleşme sonucu hızla ve bilinçsiz bir şekilde tüketilirken bir kısmı da kirletilerek kullanılamaz ve çevreye zarar verir hale gelmiştir. Bunun önüne geçmeliyiz” dedi.

GERİ DÖNÜŞÜME VURGU YAPILDI…
Gelişmekte olan ülkelerin de doğal kaynaklarından en iyi şekilde faydalanabilmeleri için atık israfına son vermeleri, ekonomik değeri olan maddeleri geri dönüştürme ve tekrar kullanma yöntemlerini uygulamaları gerektiğine vurgu yapılan eğitim sonrası öğrencilere geri dönüşüm temalı ürünler hediye edildi.

 

Bu Haberi Paylaşın