Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Ordu kıyısı güzelleşiyor

15.02.2014

orduKıyı Projesinde, ilk etapta baskı beton gezinti yollarının ardından çiçek ve bitkilendirme çalışmalarını tamamlayan Ordu Belediyesi, son etap için yoğun bir çalışma temposu sergiliyor.

Ordu Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Kıyı Plaj ve Park Projesi”nde baskı beton gezinti yollarının tamamlanmasının ardından toprakla doldurulan bölgeler çiçek ve bitkilerle düzenlenmeye başlandı.

Gazi Köprüsü ile Soya fabrikası arasında toplam 28 bin 650 metrekarelik alana oluşturulan projeyi hayata geçirmek için yoğun bir çaba gösteren Ordu Belediyesi, kıyı şeridinde modern kent plajı ve park için aralıksız mesai harcıyor.

Bölgenin geçtiğimiz yaz döneminde denize girenler açısından önemli bir cazibe merkezi olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Seyit Torun, bu bölgede denize girme alanlarının yanı sıra rekreasyon alanları ile de ortaya çıkacak görüntünün çok işlevsel olacağını söyledi. İnsanların ihtiyaçlarına cevap bulabileceği projenin Ordulular tarafından da büyük beğeni topladığını ifade eden Başkan Seyit Torun, Projede gezi ve yürüyüş yolları, yeşil alanlarda insanların dinlenmesi için banklar ve üstü kapalı piknik masaları, güneşlenmek için ahşap platformlar gibi birçok fonksiyonların yer aldığını belirterek,  projenin tamamlanması ile birlikte Ordu’nun sahil ve deniz kenti olduğunu simgeleyen bir görünümün ortaya çıkacağını belirtti.

Bu Haberi Paylaşın