Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Ordu’ya 4 Adet Paket Atık Su Arıtma Tesisi Kazandırılıyor

25.10.2016
ORDU’YA 4 ADET PAKET ATIK SU ARITMA TESİSİ KAZANDIRILIYOR
İçme suyu ve altyapı yatırımlarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, projelerine çevresel üstyapı çalışmalarını da katarak Ordu’ya 4 adet paket atık su arıtma tesisi kazandırıyor. Yapım aşaması devam eden ve kısa bir süre sonra hizmete sunulacak olan tesisler, evsel ve endüstriyel atık suların arıtılarak kullanılabilir hâle getirilmesini sağlayacak.
OSKİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Çalışmalarını aralıksız sürdüren OSKİ Genel Müdürlüğü, hazırladığı projelerle Mesudiye’nin Yeşilce Mahallesi, İkizce’nin Yoğunoluk Mahallesi’yle Gürgentepe ve Gülyalı ilçelerinin merkezlerine paket atık su arıtma tesisleri kazandırıyor. Gülyalı ilçesine yapılan paket atık su arıtma tesisinin temelini atarak terfi hattı ve mekanik boruların işlemlerini yapan ekipler,  tesisin test işlemleri ve çevre düzenlemesini yaparak işletmeye hazır hâle getiriyor. Gürgentepe ilçesinde kurulan paket atık su arıtma tesisi çalışmalarının mekanik borulama işlemleri devam ederken, betonarme dengeleme çalışmaları yapılan tesisin 15 gün içerisinde işletmeye hazır hâle getirilmesi hedefleniyor. Mesudiye ilçesi Yeşilce Mahallesi’ne yapılan tesisin mekanik borulama çalışmaları devam ederken betonarme işlemleri de tamamlandı. İkizce ilçesi Yoğunoluk Mahallesi’ne yapılan paket atık su arıtma tesisinin ise fizibilite çalışmaları sürdürülürken kısa süre içerisinde ekipler tarafından, temel ve betonarme işlemlerinin başlatılması hedefleniyor.
PAKET ATIK SU ARITMA TESİSİ VE GÖREVİ NEDİR?
Nüfusu az ve küçük olan yerleşim yerlerinde kanalizasyon atıklarının arıtılmasını, ekonomik ve kolay montaj yöntemleriyle çözen paket atık su arıtma sistemi, evsel ve endüstriyel atık suların arıtılarak kullanılmasını sağlıyor. Paket atık su arıtma tesislerinde arıtma işlemi, dışarıdan gözükmediği gibi kurulumunun ve taşınmasının pratik oluşu nedeniyle diğer arıtma sistemlerinden ayrılıyor.

Bu Haberi Paylaşın