Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Osmangazi Meydan ve Yeşil Alanlarla Donatılıyor

20.09.2014

osmangazi

Osmangazi Belediyesi, çarpık ve plansız yapılaşma sebebiyle sosyal yaşam alanlarının neredeyse hiç bulunmadığı mahallelerde yapmış olduğu meydan ve yeşil alanlar ile vatandaşları sıkışık kent yapısından kurtararak nefes alabilmelerini sağlıyor.

Osmangazi Belediyesi, Hüdavendigar Mahallesi’nde yapmış olduğu meydan ve yeşil alan çalışması ile mahalle sakinlerini yepyeni bir yaşam alanına kavuşturdu. 180 metrekaresi yeşil alan olmak üzere toplam 500 metrekare olarak yapılan meydan, Osmangazi Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı sayısız meydan çalışmasından biri olarak Hüdavendigar Mahallesi sakinlerine sunuldu. Hacı Hasan Bağları Cami’nin önünde yapılan meydanı gezen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, mahalle sakinleri tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Yapmış olduğu hizmetlerden dolayı vatandaşların teşekkür yağmuruna tuttuğu Başkan Dündar, yeni dönemde de yapacakları hizmetlerle Osmangazi’yi Türkiye’nin parlayan yıldızı haline getireceklerini söyledi.

Osmangazi’nin tüm mahallelerinde olduğu gibi Hüdavendigar Mahallesi’ne de meydan ve yeşil alan kazandırdıklarının altını çizen Başkan Dündar, “İlçemizin en büyük sıkıntılarından bir tanesi çarpık ve plansız yapılaşma. Osmangazi, Bursa’da boş alan sıkıntısının en çok yaşandığı ilçemiz. Tarihi yapısı ve yoğun göç nedeniyle kentteki çarpık yapılaşma, bizlerin hareket alanını da kısıtlıyor. Ancak, göreve geldiğimiz ilk günden itibaren her mahallemize meydan, meydan ve yeşil alanlar kazandırmak için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Genellikle kamulaştırmalar sonucunda elde ettiğimiz alanlara kurduğumuz park ve meydanlar, belki de Bursa’nın değil, Türkiye’nin maliyet olarak en pahalı parkları oluyor ancak, vatandaşlarımıza nefes aldıracak yaşam alanlarını, hayata geçirmeyi sürdüreceğiz” dedi.

 

Bu Haberi Paylaşın