Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Osmangazi Parklarla Nefes Alıyor

27.12.2016

Çarpık ve plansız yapılaşma olan mahallelere park ve yeşil alanlar inşa ederek vatandaşlara nefes alabilecekleri mekanlar kazandıran Osmangazi Belediyesi, 2016 yılında 48 bin metrekarelik alana 39 park yaparken, ilçeye 20 bin 659 metrekare yeşil alan kazandırdı.

Bursa’nın griye dönen rengini tekrardan yeşile çevirmek adına çalışmalarını sürdüren Osmangazi Belediyesi, ilçenin dört bir yanında park ve yeşil alanlar oluşturmaya devam ediyor. 2015-2019 yılları arasında ilçeye 150 park kazandırmayı hedefleyen Park Bahçeler Müdürlüğü, 2016 yılında 48 bin metrekarelik alana toplam 39 park yaptı. 2015 ve 2016 yılları içerisinde toplam 83 park inşa ederek, 5 yılda hedeflenen rakamın yarısını 2 yıl içerisinde geçme başarısı gösteren Osmangazi Belediyesi, Bursa’nın yeşiline yeşil katmaya devam ediyor. İçerisinde çocuklar için oyun grupları, yetişkinler için de spor aletleri ile yürüme ve dinlenme alanlarının bulunduğu parklar mahallelere nefes aldırırken, vatandaşların da bir araya gelmelerine imkan sunan sosyal donatı alanları oldu.

“BÜTÜN BOŞ ALANLARI DEĞERLENDİRİYORUZ”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yeni Osmangazi’yi inşa ederken, buldukları bütün boş alanları değerlendirdiklerini ve sosyal alan haline getirdiklerini belirterek, “Sıkışık yapılaşma içerisinde nefes alan planlı bir Osmangazi oluşturmak için çalışıyoruz. Geçtiğimiz dönem 150 park yaptık. Bu dönemde 150 park yapacağız. Osmangazi’mize 253 bin metrekare yeşil alan kazandırdık. İnşallah ilçemize nefes aldıran, hemşehrilerimize sosyal alan oluşturan meydan, park ve yeşil alan projelerimize bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.

Bu Haberi Paylaşın