Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Osmangazi’de Öğrenciler Geri Dönüşüm İçin Yarışacak

15.11.2017

Osmangazi Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Albiyobir işbirliğinde her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Okullar Arası Ödüllü Bitkisel Yağ Toplama, E-Atık Toplama ve Kullanılmış Giysi ve Ayakkabı Yarışması başladı.

Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından bitkisel atık yağ ve elektronik atık ile çevreye verdiği zararı önlemek amacıyla öğrencilerin duyarlılıklarını arttıran yarışma başladı. Ayrıca kullanılmış giysi ve ayakkabıların geri dönüşümle yeniden hayat bulması adına temiz çevre ve geri dönüşüme katkı amacıyla yıllardır düzenlenen “Okullar Arası Ödüllü Bitkisel Yağ Toplama, E-Atık toplama ve Kullanılmış Giysi ve Ayakkabı Yarışmaları startını verdi.

Öğrenciler, bu yıl da yarışma boyunca geri dönüşüme en fazla atık toplamak için mücadele edecek. İlk, orta ve lise düzeyindeki okulların yarışacağı yarışma, 7 Mayıs 2017 tarihinde sona erecek. Yarışma sonunda en fazla atık yağ, elektronik atık, giysi ve ayakkabı toplayan okullar ve öğrenciler ödüllendirilecek.

Osmangazi Belediyesi
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Bu Haberi Paylaşın