Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Osmangazi’den 3 park, 1 sağlık ocağı

17.01.2014

fg_004Osmangazi’de Yatırımları 2014’te de Hız Kesmeden Sürüyor

Osmangazi’de 4’ü Bir Yerde Açılış

Bir Günde 3 Park ve Bir Sağlık Ocağı Açılışı Gerçekleştiren Dündar, “Osmangazi’de Hizmet Yarışımız, Hız Kesmeden Sürecek”

Osmangazi Belediyesi’nin hizmet sağanağı 2014 yılında da hız kesmeden sürüyor. İlçedeki planlı şehirleşmenin adreslerinden biri olan Güneştepe Mahallesinde yapımı tamamlanan 3 çocuk parkı ile, Güneştepe Sağlık Ocağının açılışı, Başkan Mustafa Dündar, davetliler ve mahalle sakinlerinin katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Bir günde 4 açılış birden gerçekleştiren Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi’de insan odaklı hizmet anlayışının artarak süreceğini söyledi. İlk olarak sağlık ocağının açılışını gerçekleştiren Başkan Dündar, merkezi konumu ve fiziki yapısı itibariyle son derece müsait olan Güneştepe Camii’nin altındaki 466 metrekarelik alanı sağlık ocağına dönüştürdüklerini ifade etti. Başkan Dündar, “Güneştepe’de yaşayan vatandaşlarımız, mahallelerinde sağlık ocağı bulunmadığını, bizden bu konuda yardımcı olmamızı istediler. Yaptığımız çalışma sonunda, merkezi konumu ve fiziki yapı olarak son derece müsait olması nedeniyle, Güneştepe Camii’nin altını sağlık ocağı olarak düzenledik. İçerisinde 4 doktor odası, 1 acil müdahale odası, 1 hemşire odası bulunuyor. Ayrıca, 1 bebek bakım odası, aile planlaması odası ve aşı odası bulanan sağlık ocağımızda, mutfak, ve hasta bekleme koridoru ve tuvaletler bulunuyor. 3 ay gibi kısa bir sürede yapımı tamamlanan sağlık ocağı için 65 bin TL kaynak kullandık. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Sağlık ocağı açılışının ardından, yapımı tamamlanan Güneştepe Çocuk Parkı, Dolunay Çocuk Parkı ve Günışığı Çocuk Parkı’nın açılışı, davetliler ve vatandaşların katıldığı törenle gerçekleştirildi. Günışığı Çocuk Parkı’nda düzenlenen parkların açılış töreninde konuşan Başkan Dündar, üç park ile birlikte Güneştepe mahallesine 6 bin 323 metrekare yeşil alan kazandırdıklarını söyledi. Dündar, “Parklarımız içerisinde bulunan oyun grupları, basketbol sahaları, oyun grubu ve fitness aletleri ile mahallelerimizin yeni aktivite alanı olacak. Toplam 425 bin 600 TL kaynak kullandığımız parklarımız mahallemize hayırlı olsun” dedi.

Osmangazi’ye bugüne kadar 136 park, 253 bin metrekare yeşil alan kazandırdıklarını, mahallelere nefes aldıran park projeleri ile Osmangazi’nin çehresi değiştirdiklerini söyleyen Başkan Dündar, “Çocuklarımız özgürce büyüsün, hemşerilerimiz hem spor yapabilsin hem de keyifle vakit geçirebilsin diye, birçok mahallemize büyük kamulaştırmalar yaparak park alanı oluşturduk. Şu anda planladığımız ve Osmangazi’ye kazandırmayı düşündüğümüz 34 parkımız daha var. Sosyal donatı alanları zengin, yeşili bol, oksijeni bol bir Osmangazi hedefi ile hemşerilerimiz için çalışmayı sürdüreceğiz” diye konuştu. Park açılışında konuşan Güneştepe Muhtarı Ali Osman Büktel, bu dönem mahallelerine getirdiği hizmetler için Başkan Dündar’a teşekkür etti.

Başkan Dündar, Güneştepe çocuk parkı açılışının ardından, salıncaklarda sallanan çocukları sallayıp, parkta bulunan ve çocukların büyük bir keyifle bindikleri döner platform metal Karusel’e binerek, çocuklarla birlikte eğlendi.

Bu Haberi Paylaşın