Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Osmangazi’den ‘Naylon Poşete Hayır’ Etkinliği

10.03.2017

Osmangazi Belediyesi, plastik poşet kullanımını azaltmak, plastik ve türevlerinin çevre ve insan sağlığına zararlarını anlatmak amacıyla ‘Naylon Poşete Hayır’ etkinlikleri kapsamında okullarda bilinçlendirme çalışmaları yürütüyor.

Naylon poşet kullanımının birçok ülkede yasaklanmasına ilişkin atılan adımlara eş değer olarak Türkiye’de bu konudaki çalışmalar önem kazandı. Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak 2008 yılından bu yana plastik poşet kullanımını azaltmak, çevre ve insan sağlığına zararlarını anlatmak adına çeşitli çalışmalar yürütürken, 7’den 77’ye bilinçli birey, temiz çevre ve sağlıklı toplum için projelerine tam gaz devam ediyor.

‘Naylon Torbaya Elveda, Bez Torbaya Merhaba’

Osmangazi Belediyesi okullarda yapılan projelerle, plastik poşet tüketiminin azaltılması için öğrencileri, ailelerini ve komşularıyla birlikte çalışmaya teşvik ediyor. Son olarak‘Naylon torbaya elveda, bez torbaya merhaba’ projesi kapsamında Şahin Yılmaz İlkokulu’nda yapılan etkinlikte, çocuklar aileleriyle diktikleri bez çantaları hayal dünyalarındaki gibi süsleyerek sergilediler. Anasınıfı öğrencileri ise geri dönüşüme giden materyallerden yapılan kostümler giyerek defile gerçekleştirdi. Yakın çevredeki okul müdürlerinin ve personelinin de katıldığı etkinlikte, Osmangazi Belediyesi de projenin fikir sahibi olarak stand açtı ve katılımcılara pazar çantaları ve broşür dağıttı.

Bu Haberi Paylaşın