Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Osmaniye Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Beslenme Noktaları Oluşturdu

06.04.2018

Osmaniye Belediyesi 4 Nisan Sokak Hayvanları günü nedeniyle sahipsiz sokak hayvanlarını korumak ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için şehrin çeşitli noktalarına yemek ve su kapları yerleştirdi.

Hayvanların beslenme ihtiyaçlarının karşılanması için Belediye Başkanı Kadir Kara’nın talimatıyla Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin muhtelif yerlerinde beslenme noktaları oluşturuldu.

Sokak hayvanları için konulan yemlerin yağmurdan ve güneşten korunması için Osmaniye Belediyesi tarafından özel yaptırılan beslenme ve su kapları hayvan severler ve öğrenciler ile birlikte yerleştirildi.

Osmaniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre, Beslenme noktalarına bayat ekmek ve yemeklerin çöpe dökmek yerine bu kaplara konulmasının sokak hayvanları için hayati önem taşıdığı ifade edildi.

Ayrıca Osmaniye Belediyesi tarafından ihtiyaç duyulan noktalarda beslenme noktalarının oluşturulmaya devam edileceği kaydedildi.

Özel bir okulda matematik öğretmeni olarak görev yapan hayvan sever Dilek İnak etkinlikte yaptığı konuşmada; “4 Nisan Sokak Hayvanları günü nedeniyle Osmaniye Belediyesi’nin düzenlediği bu güzel etkinliğe bizde öğrencilerimizle beraber katıldık. Hem bizim hem de sokak hayvanları açısından besleme yapmak çok önemli ama besleme yapabileceğiniz bir yer bulabilmeniz de çok önemli. Karnı acıkmış bir sokak hayvanının nerde bir yemek bulabileceğini bilmesi çok önemli. O yüzden Osmaniye Belediyesine sağlamış olduğu bu imkânlardan dolayı kendim, hayvan dostlarım hem de hayvan severler adına teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaşın