Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Osmaniye Belediyesi’nde Eğitimler Devam Ediyor

04.10.2016

Belediye Personellerinesağlık Taraması Yapılarak İlk Yardım Eğitimi Verildi

Osmaniye Belediyesinde çalışan personellere 6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği yasası kapsamında sağlık taraması yapılarak ilk yardım eğitimleri verildi. Personellere kan tahlili ve solunum testi yapılarak akciğer filmleri çekildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları, kaza anında ve hastalanan bir kişiye ilk yardımın nasıl yapılması ve hastaya müdahale esnasında neler yapılması gerektiğini ayrıntılı olarak anlattı.

İlk yardım eğitimini uygulamalı olarak anlatan uzmanlar, en ufak bir müdahalenin hastanın hayatını kurtaracağını vurgulayarak temel yaşam desteği konularında bilgiler verdi. Merak ettikleri konuları sorarak bilgi alan personellere katılımlarından dolayı iş sağlığı ve iş güvenliği uzmanları teşekkür etti.

Uzmanlar, iş yerlerinde tehlikeli durum ve tehlikeli davranış gibi iki durumun çok önemli olduğunu, kesinlikle budurumlardan ve davranışlardan kaçınılması gerektiğini vurguladı. Bu eğitimler ile iş yerlerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamı temin etmek, iş kazalarının, meslekhastalıklarının azaltılması hedefleniyor.

Bu Haberi Paylaşın