Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

OSMEK’le Kilo Verip Sağlıklı Beslenmeyi Öğrenecekler

07.11.2017

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursu (OSMEK)’te ilk olacak sağlıklı beslenme kursu ile kursiyerler, sağlıklı beslenmeyi öğrenirken kilo da verecek.OSMEK’in, yeni eğitim öğretim döneminde yeni branşlardan biri olan sağlıklı beslenme kursu ile kursiyerlerine günümüzün en önemli hastalıklarından biri haline gelen obeziteyle mücadeleyi de öğretecek.

Sağlıklı beslenme kursu ile sağlıklı ve mutlu bireylerin artmasını hedeflediklerini ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kurs kapsamında kursiyerlerin kazanımlarını anlatarak, “Sağlıklı beslenme kursu ile beslenme ilkeleri, enerji ihtiyacı ve günlük enerji hesaplamaları, sağlıklı yaşam ve besinler, öğün planlama, metabolizma, beslenme sorunları, menü planlama ile ilgili bilgi ve becerisine sahip kişiler yetiştireceğiz. Bu kurs ile kursiyerlerimize doğru beslenme alışkanlığı kazandırarak, temel beslenme bilgileriyle sağlıklı birey olmalarını amaçlıyoruz” diye konuştu.

Sağlıklı beslenme kursu, 184 saat bir eğitim sürecini kapsarken, müfredatında beslenmeye dair her şeyi barındırıyor. OSMEK sağlıklı beslenme kursu eğitmeni Deniz Çevik, kurs boyunca sağlıklı yaşamın nasıl olması gerektiğini ve doğru beslenmeyi öğreteceklerini anlattı. Eğitim boyunca ihtiyaç duyan kursiyerlerin kilo vermelerine de destek olunacağını belirten Çevik, “Zayıflamak, ulaşacağımız sonuçlardan sadece bir tanesi. Yaşam biçimi, beslenme, uyku düzeni, spor düzeni, içtiğiniz su, kahve her şey değişiyor. Ben çok diyet yaptım. 12 -15 kilolar verdim. Bitiyor o diyet. Bitince başa dönüyorsunuz. Tekrar alıyorsunuz. Ama bunu kalıcı hale getirdiğinizde yani yaşam biçimi yaptığınızda bir şey değişmiyor. Zaten diyet değil bu, yan etkisi kilo vermek. Zaten sağlıklı yaşadığınız zaman zayıf oluyorsunuz. Kilolu olmak sağlıksız olmak demek. Yaşlanmak hastalıktır. Alkali yaşadığınız sürece yaşlanmıyorsunuz” dedi. Çevik, kurs boyunca kursiyerlere sağlıklı atıştırmalıklara ilişkin çeşitli tarifler vereceğinin altını çizerek kursa ilginin yoğun olduğunu da söyledi.

Bu Haberi Paylaşın