Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Özel çocuklara ‘Moral’ projesi

22.12.2014

Karsiyaka_losev

Sağlık sorunlarıyla mücadele eden çocukları sosyal yaşama kazandırmak ve moral vermek için “Bir Çocuk Gülsün, Bin Çiçek Açsın” projesi başlatan Karşıyaka Belediyesi, lösemi tedavisi gören minikleri Tay Park’ta buluşturdu. Birbirinden güzel etkinlikler, eğlence ve moral yarattı.

EĞLENCELİ ETKİNLİKLER
Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan “Bir Çocuk Gülsün, Bin Çiçek açsın” projesi kapsamında ilk etkinlik, Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) işbirliğiyle Tay Park’ta gerçekleştirildi. Belediye tarafından otobüsle tesise getirilen lösemili 20 çocuk, eğlenceli etkinliklere katıldı, sevimli hayvanlar ile iç içe bir gün geçirdi. Oyunlar oynayan ve hayvanları seven minikler, gönüllerince eğlenmenin tadını çıkardı.

MUTLU ANLAR ÖLÜMSÜZLEŞTİ
Organizasyonda, gönüllü üniversite öğrencileri de çocuklara eşlik etti. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü ile Yaşar Üniversitesi Sanat Tasarımı Fakültesi Film Tasarımı Bölümü’nde okuyan 15 genç, misafir çocuklarla birlikte çamur ve seramik gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştirdi. Tay Park’ta bulunan evcil ve sürüngen hayvanlara da büyük ilgi gösteren çocuklar, pony atlara binmenin keyfini yaşadı. Çocukların bu mutlu anlarını ise gönüllü üniversiteliler fotoğraf ve videolar çekerek ölümsüzleştirdi.

“PROJEYİ BÜYÜTECEĞİZ”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bu projeyi, çocuklarımızın omuzlarındaki yükü az da olsa hafifletebilmek, yüzlerini gülümsetebilmek için hayata geçirdik. LÖSEV ile başlayan projemizi, diğer sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla daha da büyüteceğiz. Yetiştirme yurtlarında kalan çocuklarımızı da ilerleyen süreçte projemize dahil edeceğiz. Tay Park’ta gerçekleşecek her organizasyonda, üniversiteli gençlerimizin katkılarıyla, resim, müzik gibi alanlarda farklı aktiviteler düzenlenecek. Böylece çocuklarımıza hem moral vermiş hem de hayvan sevgisi aşılamış olacağız” dedi.

Bu Haberi Paylaşın