Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Pamukkale Belediyesi’nden Gençler İçin Özel Kamp

23.05.2017

Pamukkale Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili olarak özel bir etkinlik düzenledi. Liselerde okuyan 90 öğrenci ve 7 öğretmenin katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına Gençlik Kampı düzenledi. Genç öğrenciler, 2 gece 3 gün süren kampta bayramlarını kutladı.

Pamukkale Belediyesi’nin organize ettiği Gençlik Kampı, Denizli Büyükşehir Belediyesi Cankurtaran Kamp Merkezi’nde gerçekleşti. Kampa, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ile Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan 90 kişilik öğrenci ve 7 kişilik öğretmen grubu katıldı. 18-20 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen gençlik kampında öğrenciler, doğayla iç içe uzun süre unutamayacakları güzellikte bir etkinlik gerçekleştirdi. 15 Temmuz Şehitleri Anma Gençlik Kampı’nda, gençlerin her türlü ihtiyacı Pamukkale Belediyesi’nce karşılandı. Gençler, 2 gece 3 gün süren kampta çeşitli eğitsel etkinliklere katıldı. Gençler, 3 gün boyunca 4 bin yıllık tarihi geçmişe sahip olan milli Türk strateji oyunu mangalayla tanıştı. Eğitmenler eşliğinde mangala öğrenen gençler, aralarında turnuvalar da düzenledi. Diğer yandan gün içinde doğada yön bulma, zorlu engelleri aşma ve koşu gibi birçok alanlarda etkinlikler düzenlendi. Kampın diğer bir etkinliğinde ise gençlere izcilik anlatıldı. Ardından uygulamalı olarak çadır kurma ve zorlu doğa koşullarında mücadele etme alanlarında bilgilendirme yapıldı. Gençler, burada öğrendiklerini uygulama fırsatı buldu.

“GENÇLERİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Kaya da genç öğrencilere katılarak etkinliklerinde yer aldı. Başkan Yardımcısı Kaya, sabah yürüyüşünden, çadır kurmaya, mangala turnuvasından bir çok etkinliği gençlerle paylaştı. Pamukkale Belediyesi’nin eğitimin her alanında çocukların ve gençlerin yanında yer aldığını ifade eden Başkan Yardımcısı Kaya, “Belediye olarak benzer faaliyetlere her zaman destek verdik, vermeye de devam edeceğiz. Bu tür etkinlikler çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimine büyük katkı sağlamaktadır. Amacımız, çocuk ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak kendilerine olan özgüvenlerini artırmak, doğayı ve tüm canlıları seven topluma faydalı bireyler olmalarına katkı koymaktır. Böyle bir organizasyonda yer alan katkı koyan herkese teşekkür ediyorum. Benzer etkinliklerimiz artarak devam edecektir” dedi.

Bu Haberi Paylaşın