Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Pamukkale Belediyesi’nden Yürüyüş Ve Bisiklet Yolu Atağı

21.05.2017

Pamukkale Belediyesi Kınıklı Mahallesi’ne doğayla iç içe bir alanda yeni yürüyüş ve bisiklet yolu yapıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Belediye olarak Bizler şehrimizin geldiği noktayı farklı bir boyuta taşımak istiyoruz. Bu kapsamda Çamlık bölgesinde mükemmel bir ortamda yürüyüş yolları ve bisiklet yolları çalışmalarına başladık” dedi.

Pamukkale Belediyesi, ‘Daha yaşanabilir bir Pamukkale için çalışıyoruz’ sloganından hareketle ilçe sınırları içerisinde bulunan tüm mahallelere dokunarak farklı yaşam alanları yaratmaya devam ediyor. Göreve geldiği ilk günden itibaren Pamukkale’ye yakışır dev projelere imza atan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, halkın kullanımı için bisiklet ve yürüyüş yolu projelerine devam ediyor. Kınıklı Mahallesi sınırları içinde yer alan bölgede doğayla içe içe durumundaki çamlık askeri saha yanında yürüyüş yolu ve bisiklet yolu yapılacak. Bu alanda incelemelerde bulunan Başkan Gürlesin, yapılacak çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı. Kınıklı Mahalle Muhtarı Yaşar Kalay, Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürü Cengiz Akçam ile birlikte yürüyüş-bisiklet yolu çalışmalarını inceleyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, mahalle sakinlerinin görüşlerini de almayı ihmal etmedi.

“HİZMETLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

Kınıklı Mahalle Muhtarı Yaşar Kalay, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve ekibine yapımına başlanan yürüyüş yolları ve bisiklet yolları için teşekkür etti. Kalay, “Sağ olsun Pamukkale Belediye Başkanımızla Kınıklı Mahallemize güzel bir yürüyüş- bisiklet yolu yapıyoruz. Çalışmaların sonunda, halkımız temiz havada sporlarını yapabilecek, daha güvenli ortamda bisikletlerini binebilecekler. Başkanımızın mahallemize yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyorum” dedi.

“AMAÇ HALKIN SPOR YAPMASINI SAĞLAMAK”

Bölgedeki bisiklet yolu çalışmalarında şu ana kadar 850 metre yol açımı tamamlandığını ve bu alanın ring halinde 1500 metreye kadar ulaştırmayı planladıklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bizler belediyecilik anlamında bisiklet yolları ve yürüyüş yollarıyla şehrimizin geldiği noktayı farklı bir boyuta taşımak istiyoruz. Bu anlamda doğayla iç içe olan Kınıklı Mahallemizin askeri alanın hemen yanında Çamlık’ın kenarında mükemmel bir ortamda bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın nispi olarak rahatlatılması anlamında yürüyüş yolları ve bisiklet yolları çalışmalarına başladık. Buradaki çalışmalarımızdaki amacımız hem bu bölgedeki vatandaşlarımızın hem de çevre mahallelerden gelen vatandaşlarımızın gerçekten doğayla iç içe daha sağlıklı yaşam tarzına ulaşmalarını sağlamak ve bisiklet kullanımına teşvik etmek” dedi. Gürlesin, “Çalışmalarımıza kısa bir süre önce başladık. İnşallah çok uzatmadan da bir an önce bitirip halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaşın