Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Pamukkale Termal Sağlık Turizmi Zirvesine Ev Sahipliği Yapacak

19.09.2017

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale, başta Türkiye olmak üzere, Denizli ve Pamukkale İlçesi’nin gelişimine önemli katkı sunacak olan, 52 ülkeden 256 yabancı ve 100 yerli heyetin katılacağı Termal Sağlık Turizmi Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Sadece ilimiz ve ilçemiz açısından değil ülkemiz ve hatta tüm dünya ülkeleri açısında büyük önem arz eden bir zirve gerçekleştireceğiz. Pamukkale, Karahayıt ve Akköy üçgeninin Termal Sağlık Turizmi’nin merkezlerinden birisi. Bizlerde bu merkezin daha iyi tanıtılması ve geliştirilmesi açısından büyük önem arz eden zirveye ev sahipliği yapıyor olmaktan dolayı gururluyuz” dedi.

Pamukkale, önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. 20-24 Eylül 2017 tarihleri arasında 52 ülkeden sağlık bakanlığı temsilcilerinin, doktorların, fizik rehabilitasyon uzmanlarının ve 250 yerli seyahat ile sigorta acentesi temsilcisinin katılacağı Termal Sağlık Turizmi Zirvesi’ne Pamukkale Belediyesi de önemli destekler veriyor. Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan zirvenin uluslararası termal sağlık turizmine önemli bir katkı sunarak, bölgenin dünyaya tanıtılması açısından çok önemli bir fırsat olduğunu belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “2.Uluslararası Termal Sağlık Turizm Zirvesi Sayın Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi’nin ve Denizli Valiliğimizin himayesinde düzenlenecek. T.C Ekonomi Bakanlığı, T.C Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Üniversitesi, , Pamukkale Belediyesi, Güney Ege Kalkınma Ajansı, Denizli Ticaret Odası, DENTUROD, TÜRSAB ve THTC’nin destek 2.Uluslararası Termal Sağlık Turizm Zirvesi’nin Onursal Başkanı Sayın Valimiz Hasan Karahan olacak ve Kongre Başkanlığı’nı Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ üstlenecek. Pamukkale Belediyesi olarak bizlerin de destekleriyle, Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği’nin organizasyonunda gerçekleşecek olan zirveye, 52 ülkeden sağlık bakanlığı temsilcileri, termal sağlık alanında uzman doktorlar, seyahat ve sigorta acente temsilcilerinin bulunduğu 500 kişilik bir kafile katılım sağlayacak” dedi.

ZİRVE, DENİZLİ’Yİ DÜNYAYA TANITACAK

Denizli’nin tanıtımına çok büyük bir katkı sağlayarak, Pamukkale ve Karahayıt’ın Denizli termal turizm destinasyonu haline getirecek olan zirve 4 gün sürecek. Dört günlük program dahilinde, zirveye katılacak yerli yabancı 500 kişilik kafile için farklı organizasyonlar da düzendi. Tamamen kentin tanıtımına yönelik düzenlenen program, 21 Eylül 2017 tarihinde 09.30’da bisiklet turuyla başlayacak. Karahayıt Meydanı’ndan başlayacak bisiklet turu, Antik Roma Hamamı, Doğa Termal, Kırmızı Su Parkı, Kent Ormanı, Nobel Tıp Merkezi, Pam Termal Otel, Polat Termal Otel, Colossae Termal Otel, Kuzey Kapı güzergahından ilerleyecek, katılımcılara Pamukkale ve Karahayıt bölgesinin tarihi ve doğa güzellikleri tanıtılacak. Pamukkale Belediyesi tarafından organize edilen bisiklet turu için de son hazırlıkların tamamlandığını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Denizli ekonomisine katkı sunulması açısında büyük önem arz eden Termal Sağlık Turizmi Zirvesi sonrasında, Pamukkale, Karahayıt, Akköy bölgesinin sadece Denizli ya da Pamukkale İlçesi için değil Türkiye ve hatta tüm dünya için önemli bir termal merkez olduğunu anlatmış olacağız” dedi.

Bu Haberi Paylaşın