Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Pandemi Kahramanlarına Çankaya’dan Vefa: Sağlıkçılar Parkı

27.10.2020

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Dikmen Öveçler’de yapımı devam eden parka “Sağlıkçılar Parkı” adını verdiklerini bildirdi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Türk Tabipler Birliği Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman ve beraberindeki Merkez Konseyi Üyeleriyle Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda bir araya geldi. Taşdelen, görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, “Pandemi döneminde hayatını kaybeden ve canı pahasına çalışan tüm sağlık çalışanlarının anısına, Öveçler’de yapımına devam ettiğimiz parka Türk Tabipler Birliği’nin isteği doğrultusunda, Sağlıkçılar Parkı adını verdik” dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, pandemi döneminde canı pahasına çalışan tüm sağlık emekçilerine TTB nezdinde teşekkür ederek sağlık emekçileri ve TTB’nin yanında olduğunu ifade etti. TTB heyetinin pandemi döneminde yaşamını yitiren sağlık emekçileri anısına bir parka isim verilmesi isteğine Başkan Taşdelen kayıtsız kalmadı.

Öveçler’de yeni bir park yapımının devam ettiğini belirten Taşdelen, parkın kısa sürede tamamlanarak “Sağlıkçılar Parkı” adıyla hizmete açılmasından mutluluk duyacağını söyledi.

10 BİN METREKARELİK PARK

Öveçler’de Sağlıkçılar Parkı adını taşıyacak park, 9 bin 911 metrekare toplam alan üzerine inşa ediliyor. 7 bin 561 metrekare yeşil alana sahip olacak parkta, bin 697 metrekarelik yürüyüş yolu ile dinlenme ve çocuk oyun alanları da yer alacak. Parkın yakın zamanda tamamlanması planlanıyor.

Bu Haberi Paylaşın