Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Parklar Dezenfekte Edilerek Yenileniyor

21.05.2020

Koronavirüsle mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüren Serdivan Belediyesi, bu süreçte kullanıma kapalı olan park ve bahçelerin bir yandan dezenfektelerini gerçekleştirirken diğer yandan bakım, onarımını da yapıyor.

Serdivan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelindeki sosyal donatı alanlarını da yabani otlardan temizlerken, zamana ve kullanıma bağlı olarak yıpranan çocuk parklarında da tamir ve yenileme çalışması gerçekleştiriyor.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, bu süreçte koronavirüsle mücadele çalışmalarının 7/24 devam ettiğini belirterek; dezenfekte işlemlerinin yanı sıra gıda yardımı ve maske dağıtımı başta olmak üzere vatandaşların çağrı merkezi ve WhatsApp iletişim hattı aracılığı ile ilettikleri tüm taleplerin de süratle yerine getirildiğini söyledi.

Alemdar Belediye’nin rutin çalışmalarını da herhangi bir aksaklığa meydan vermeden devam ettirildiğini dile getirerek, süreci en etkin şekilde değerlendirdiklerini söyledi.

Bu kapsamda ilçe genelindeki parklarda zamana ve kullanıma bağlı olarak yıpranan oyun gurupları tamir edilip yenilenirken, tüm park ve sosyal donatı alanlarında temizlik, bakım ve yenileme çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Bu Haberi Paylaşın