Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Patili Dostlarımızın Yaşam Alanları Temizlendi!

12.10.2021

Belediyemiz, temizlik teknolojileri firmalarından Kärcher iş birliğiyle Beşiktaş’ta özel bir projeye imza attı. Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimizde bulunan Geçici Hayvan Bakımevi, Kärcher ekibi ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından profesyonel cihazlarla temizlendi. Yapılan uygulamayla kedi ve köpeklerin hem tedavi edildiği hem de yaşam alanlarının yer aldığı bölümlerin daha da hijyenik olması sağlandı. Hayvanları Koruma Haftası’nda gerçekleştirilen bu etkinlikle can dostlarımız için daha iyi yaşam şartlarının sağlanması gerekliliğine dikkat çekildi.

Tüm can dostlarının korunması ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi konusuna vurgu yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Hayatı birlikte paylaştığımız can dostlarımızı yalnız bırakmıyoruz. Güvenle yaşayacakları alanları artırmaya, her zaman sevgimizi paylaşmaya devam edeceğiz. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun.”

Kärcher Türkiye’nin Genel Müdürü Gökhan Gökmen ise Geçici Hayvan Bakımevimize gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından şunları söyledi: “Hijyenik ortamlarda yaşamak insanlar kadar hayvan dostlarımızın da hakkı. Kärcher Türkiye çalışanları ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu çalışmada hem barınaktaki dostlarımıza dikkat çekmek hem de herkesin onlar için yapabileceği bir şeylerin mutlaka olduğunu hatırlatmak. Mümkün olduğunca çok sayıda canlının yaşam alanını daha da iyileştireceğiz.”

Bu Haberi Paylaşın