Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Personelin Yeni Ulaşım Aracı Bisiklet Oldu

27.06.2018

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, personeli bisiklet kullanmaya teşvik etmek üzere yeni bir bir uygulama başlattı. Belediye çalışanları, kısa mesafeli ulaşımlarını otomobil yerine belediye binası önünde tahsis edilen bisikletlerle sağlıyor.

Kentte bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için geniş katılımlı bir hareket başlatan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, işe ilk olarak belediye personelinden başladı. Başkan Şahin’in başlattığı yeni uygulamada çalışanlar kısa mesafeli ulaşımda otomobil yerine bisiklet kullanıyor. Bu amaçla Belediye Ana Hizmet Binası ve Yeni Mahalle Ek Bina önlerine  bisiklet park yeri yapılarak bisikletler konuldu. Kimlik belgelerini görevlilere ibraz eden personel, bu hizmetten mesai saatleri içerisinde faydalanabiliyor. Yetkililer, şimdilik iki noktada olan bisikletlerin ileriki zamanlarda yaygınlaştırılacağını belirtti.

42 noktaya bisiklet park yeri

Öte yandan Pendik Belediyesi, sürücülerin bisikletlerini güvenli bir şekilde park etmelerini sağlamaları için bir kolaylık getiriyor. Uygulamanın ilk etabında tüm belediye binalarıyla birlikte, belediyenin sosyal tesisleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün olduğu 42 noktaya bisiklet park yeri yapıyor. Böylece  belediyeye, kütüphaneye ve kültür sanat programlarına bisikletleriyle gelen vatandaşlar, bisikletlerini güvenle park edebilecek.

Bu Haberi Paylaşın