Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

“Sağlık 2020-Elazığ’da Halk Sağlığının İyileştirilmesi Çalıştayı”

19.12.2013

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Türkiye Temsilcisi Maria Cristina Profili, ”Ekonomilerimizin iyileştirilmesi için sağlıklı bireylere ihtiyacımız var” dedi.

Profili, Elazığ Valiliğinin ev sahipliğinde, İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen “Sağlık 2020-Elazığ’da Halk Sağlığının İyileştirilmesi” konulu çalıştayda yaptığı konuşmada, toplumlarda sağlıklı bireylerin bulunmasının her açıdan çok önemli olduğunu söyledi.

“Ekonomilerimizin iyileştirilmesi için sağlıklı bireylere ihtiyacımız var” diyen Profili, “Bu kapsamda yürütülecek bütün faaliyetlerin, Dünya Sağlık Örgütü tarafından destekleneceğinin garantisini vermek için sizinle birlikteyiz” ifadesini kullandı.

Çalıştay kapsamında, sigara kullanımından toplumun ruh sağlığına kadar birçok konuda oturumların yapılacağını aktaran Profili, ruhsal ve sosyal bozukluğu olan bireylerin ailelerinin desteklenmesi gerektiğini belirterek, “Bu bireylerin toplumla barıştırılması oldukça önemli çünkü bu hastalıkların tedavi edilebilir, önlenebilir hastalıklar olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bu yönde faaliyetlerimizi gerçekleştirmemiz gerekiyor. Özellikle çocuklarımıza yatırım yapmamız gerekiyor. Onların eğitimine yatırım yapmamız gerekiyor çünkü çocuklarımız bizim geleceğimiz” diye konuştu.

Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak ise çalıştayda birbirinden farklı birçok konunun ele alınacağını ifade ederek, trafik kuralları ve trafik kazaları konusunda toplumun ve kamunun daha duyarlı olması gerektiğini söyledi.

Bu Haberi Paylaşın