Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Sağlık Ve Lezzet, Bu Festivalde Buluştu

28.10.2016

Halk sağlığını korumak ve sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek amacıyla sosyal projelere imza atan Karşıyaka Belediyesi, “Lezzet Festivali” ile yine farkındalık yarattı. Yöresel lezzetler, sağlık söyleşileri, alışveriş ve eğlencenin bir araya geldiği festival, kentin dört bir yanından binlerce ziyaretçiyi ağırladı.

Esnaf Ve Üreticiler Stant Açtı

Karşıyaka Belediyesi tarafından sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekmek, bir yandan da esnaf ve üreticilere destek olmak amacıyla düzenlenen “Lezzet Festivali” İzmirlilerden büyük ilgi gördü. İki gün süren organizasyon, Çarşı girişindeki Ahmet Piriştina Rekreasyon Alanı’nda gerçekleşti. Karşıyaka esnafı, Üretici Kadın Kooperatifi ve 25 kooperatiften alınan ürünleri halka sunan Kent Koop Gıda Market’in stantları ziyaretçi akınına uğradı.

Tarhana Yapımı, Sarma Yarışması

Stantlarda, yöresel ve sağlıklı gıda ürünlerinin tanıtımı, satış ve ikramı yapıldı. Hakan Doğanay’ın sunumu ve uzmanların katılımıyla sağlıklı beslenme sohbetleri gerçekleştirildi. Kışlık erzak hazırlama atölyesi; tarhana, turşu ve salça yapım aktiviteleri düzenlendi. Halk oyunları ve zumba gösterileri sunuldu. ‘En Güzel Sarmayı Ben Sararım’ yarışması da festivalin en renkli etkinliklerinden biri oldu. Dereceye giren kadınlara çeşitli ödüller verildi.

Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Yaşam

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam için farkındalık yaratmak adına, çok yararlı bir organizasyona imza attık. Üretici kadınlar ve Karşıyakalı esnafımız, iki gün boyunca halkımızı yöresel ve sağlıklı gıdalar ile buluşturdu. Uzmanlardan da sağlıklı beslenmenin yollarını dinleme fırsatı bulduk. Emeği geçen arkadaşlarıma, katılımcılarımıza ve iki gün boyunca festival alanımızı hiç boş bırakmayan ziyaretçilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaşın