Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

‘Sağlıklı Büyüyorum’ Pprojesinin Finalistleri Belli Oldu

28.05.2019

Akçadağ Belediyesi tarafından başlatılan ve ilçe genelinde bulunan 12 ortaokul ile birlikte yürütülen ‘Sağlıklı Büyüyorum’ projesinin eğitimleri sonrasında finalde yarışacak okulların belirleneceği yarışmalar tamamlandı. 12 ortaokuldan eğitime katılan 3’er öğrenciye proje kapsamında verilen eğitimler sonrasında yarışmanın finalde yarışacak son okulu da belli oldu.

Sağlıklı Büyüyorum projesi kapsamında üç gün süren yarışmaların sonuncusu bugün gerçekleştirildi. Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Fatih Fazıl Taşkın Ortaokulu, Kozluca Büyük Mahalle Ortaokulu, Mehmet Çelik Ortaokulu ve Ziya Gökalp Ortaokulu projenin finali için yarıştı. 10 sorunun sorulduğu yarışmada 80 puan toplamayı başaran Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Fatih Fazıl Taşkın Ortaokulu yarışmayı birincilikle tamamladı ve finalde yarışmaya hak kazandı. ‘Sağlıklı Büyüyorum’ projesi kapsamında 28 Mayıs’ta yapılacak olan finalde Kozluca Ortaokulu, Levent Ortaokulu ve Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Fatih Fazıl Taşkın Ortaokulu yarışacak.

Projenin eğitimleri sonrasında yapılan yarışmalarında eğlenceli ve bilgilendirici olduğunu belirten Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, “ Sağlıklı Büyüyorum projemizin bugün itibariyle finale kalacak olan son okulunu belirlemek için son yarışmamızı gerçekleştirdik. Yaptığımız yarışmalarda öğrencilerimizin proje kapsamında verilen eğitimleri iyi dinledikleri ve çalıştıklarını gösteriyor. Bizim gözümüzde projemize katılan öğrencilerimizin tamamı birinci. Ben katılım sağlayan ilçemizdeki ortaokullara başta müdürleri, öğretmenleri ve velileri olmak üzere öğrencilerimize de teşekkür ederim. Aynı zamanda Akçadağ Belediyesi olarak projeyi üstlendik ancak bizim bu projemizde paydaşlarımız var. İlçe Toplum Sağlığı Merkezi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz. Biz projemizin amacına ulaştığını düşünüyoruz ve bundan sonraki eğitim döneminde de devam ettireceğimizi söyleyebiliriz. Finalde yarışacak olan okullarımıza şimdiden başarılar dilerim” dedi.

Bu Haberi Paylaşın