Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Sağlıklı Kentler Birliği’nden Yarışma: “2010 En İyi Sağlıklı Şehir Projesi Uygulama Ödülleri”

10.05.2011

Sağlıklı Kentler Birliği, birlik üyesi belediyeleri sağlıklı şehir için politika, plan ve stratejiler üretmede ve bunları uygulamaya koymada motive etmek ve özendirmek amacıyla “En iyi Sağlıklı Şehir Projesi uygulama ödülleri” veriyor.

Şehirde yaşayan ve çalışan insanların fiziki, psikolojik ve çevresel refahlarını geliştirmeyi amaçlayan Sağlıklı Kentler Birliği, 2010 yılının en iyi sağlıklı şehir projelerini ödüllendirecek. “Sosyal Sorumluluk Projesi”, “Sağlıklı Yaşam” ve “Sağlıklı Şehir Planlaması ve Çevre” gibi üç ayrı kategorilerinde değerlendirilecek yarışmada projelerin özgün olmasının yanı sıra, 2010 yılı içerisinde başlamış ve tamamlanmış olması şartı aranıyor. Sonuçlar, 22-24 Eylül 2011 tarihlerinde Tepebaşı’nda düzenlenecek Sağlıklı Kentler Birliği 7. Yıl Konferansı’nda açıklanacağı yarışmanın son başvuru tarihi 1 Ağustos 2011.

Yarışmanın jüri üyeliğini Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve aynı zamanda SKB Danışma Kurulu Üyesi Erdem Saker, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruşen Keleş, İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Handan Türkoğlu, Uludağ Üniversitesi Halk Sağlığı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emel İrgil, Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feza Karaer, TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Nizamettin Kaya ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanı Nalan Fidan yer alıyor.

Yarışma şartnamesi için tıklayınız.

Yarışmaya katılmak isteyen birlik üyeleri eserlerini 1 Ağustos 2011 tarihine kadar Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı Bursa Büyükşehir Belediyesi Acemler BUSKİ Tesisleri B Blok 2. Kat adresine elden ya da posta yolu ile teslim edilebilecektir.

Bu Haberi Paylaşın