Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Sağlıklı Kentler Birliğinden Odunpazarı’na En İyi Uygulama Ödülü

07.10.2013

haber-ödül-b2(2)Eskişehir’in sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması için birbirinden önemli projelere imza atan Odunpazarı Belediyesi, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bir ödüle daha layık görüldü.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından İzmir Karşıyaka’da düzenlenen toplantıda “Akıllı Kaldırım, Akıllı Sokaklar” projesi ile jüri özel ödülüne layık görülen Odunpazarı Belediyesi, bir kez daha tüm dikkatleri üzerine çekti.

Geniş bir katılımla gerçekleşen törende Odunpazarı Belediyesinin ödülünü Belediye Meclis Üyesi Ahmet Süzer, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’den aldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe; Odunpazarı İlklerin Belediyesi

Şehircilik adına örnek çalışmalar yapan belediyelerin ödüllendirildiği programda yaptığı konuşmada; Odunpazarı Belediyesinin Türkiye’de bir çok ilke imza attığını vurgulayan SKB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gerçekleştirilen önemli çalışmalar için Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı’yı kutladığını ifade etti.

Konuşmasında gittikçe büyüme gösteren birliğin her geçen gün daha çok kent ve vatandaş için sağlıklı yaşamın yolunu açtığını söyleyen Başkan Altepe; dünyanın değiştiğini, bakış açılarının değişkenlik gösterdiğini ve en önemlisi de Avrupa’nın yeni sağlık politikasıyla sağlıkta bir paradigma yaşandığını belirtti.

Başkan Sakallı Bu Büyük Gurur Tüm Eskişehir Halkının

Konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; Eskişehir’in daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını vurgulayan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı; “bu büyük gurur geleceğine sahip çıkan tüm Eskişehir halkının” dedi.

Törende Sağlıklı Çevre Kategorisi’nde Karşıyaka Belediyesi, Gençlik Eğitim ve Kamp Merkezi ile, Sosyal Sorumluluk Kategorisi’nde Osmangazi Belediyesi (Oryantina Engel Tanımaz) projesi ile Sağlıklı Şehir Planlaması kategorinde Ordu Belediyesi (Teleferik alt üst istasyon projesi) ile ödül aldı.

Bu Haberi Paylaşın