Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Sağlıklı Kentlere Stratejik İletişim Planı

04.08.2011

Başkan Recep Altepe, şehirleri daha yaşanabilir hale getirmek için stratejik iletişim planıyla kentlilik bilincini artıracak faaliyetlere ağırlık vereceklerini söyledi.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin kamuoyundaki tanınırlığını artırmak, kentlerde ‘sağlık’ bilincini oluşturmak, ‘sağlıklı kent’ olgusunu yaygınlaştırmak ve birlik çalışmalarını daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla ‘stratejik iletişim planı’ hazırlanıyor. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şehirleri daha yaşanabilir hale getirmek için çalıştıklarını belirterek, stratejik iletişim planıyla kentlilik bilincini artıracak faaliyetlere imza atılacağını söyledi.

Hedef ‘Sağlıklı Kent’

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin 6 yılı geride bırakan bir kuruluş olduğunu hatırlatan Başkan Recep Altepe, birliğin bu süre içerisinde çok önemli çalışmalar yaptığını belirtti. Yaklaşık 41 belediyenin birliğe üye olduğunu ifade eden Altepe, üyelerin ‘sağlıklı kent’ hedefi doğrultusunda ortak projeler geliştirdiğini kaydetti. Yapılan çalışmaların kamuoyu nezdinde yeterince duyurulamadığını ifade eden Altepe, şunları söyledi;

“Katılımcı yapı güçlenecek”

“Sağlıklı Kentler Birliği’nin, hem Türkiye genelindeki tüm belediyelerle hem de diğer yerinden yönetim kuruluşlarıyla ilişkilerini güçlendirmek istiyoruz. Çalışmalarımıza sivil toplum örgütlerini de dahil ederek, katılımcı yapımızı güçlendirmeyi arzu ediyoruz. Ayrıca en önemli hedefimiz ‘sağlıklı kent’ kavramının daha iyi anlaşılmasını sağlamak. Bu nedenle de yapılan çalışmaların kamuoyuna daha iyi anlatılması ve kent kamuoylarının bu açıdan bilinçlendirilmesi gerekiyor. Bu amaçla stratejik iletişim planı hazırlıyoruz.”

Plan 2 yıllık süreyi kapsayacak

Stratejik iletişim planının 2 yıllık bir süreyi kapsayacağını kaydeden Altepe, planda Sağlıklı Kentler Birliği’nin mevcut durumunun ortaya konarak, alınacak önlemlerin ve eylem önerilerinin yer alacağını söyledi. Altepe, bu çalışmayla birliğin; üyeleri, henüz üye olmayan belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, medya kuruluşları ve kamuoyu nezdinde farkındalık yaratılacağını da sözlerine ekledi.

Bu Haberi Paylaşın