AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

2020 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması Başvuruları Başladı

Tarih : 10 Ocak 2020

Sağlıklı Kentler Birliği, 30 yılı aşkın bir süredir Avrupa’da devam eden Sağlıklı Kentler Hareketi’nin Türkiye uzantısı olarak 2005 yılında kurulmuştur. Yerel seviyedeki halk sağlığı için güçlü bir lobi oluşturmayı hedefleyen Sağlıklı Şehirler Projesi rehberliğinde yerel yönetimleri bir araya getiren Sağlıklı Kentler Birliği, 74 üye belediyesiyle “Herkes için sağlık” prensibi çerçevesinde kent sağlığını iyileştirmek için çalışmaktadır. DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler Ulusal Ağlarının akredite olmuş bir üyesi olarak Sağlıklı Kentler Birliği, hem Birlik olarak hem de DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı üyesi belediyeleriyle ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışmaktadır.

Sağlıklı Kentler Birliği “Sağlıklı şehir bilincini yaygınlaştırmaya çalışarak, sağlık, ulaşım, planlama, çevre, altyapı gibi konular ile ilgili eğitimler düzenleyerek danışmanlık yapmaktır.”

Bu amaç doğrultusunda gerek düzenlenen eğitim ve konferanslarla gerekse yayınlarla üye belediyeler arasında işbirliği ve deneyim alışverişini sağlayan Sağlıklı Kentler Birliği, başarılı sağlıklı şehir projelerinin üretilmesini özendirmek amacıyla her yıl “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması” düzenlemektedir.

“Sosyal Sorumluluk”, “Sağlıklı Yaşam”, “Sağlıklı Şehir Planlaması” ve “Sağlıklı Çevre” olmak üzere 4 ayrı kategoride verilen “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülü, üyeler arasında yarattığı rekabet ile şehircilik için güzel örneklerin ortaya çıkarılmasını desteklemektedir.

 PROJE BAŞVURU SÜRESİ VE TAKVİMİ

Ödül Şartname İlanı: Ocak 2020

Proje Son Başvuru Tarihi:   30 Haziran 2020/ Saat:17:00    (30 Haziran 2020 tarihi saat 17:00’den sonra elden veya posta yoluyla  gelen projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.)

Jüri Değerlendirme Tarihi:

Ödül Töreni Tarihi: Ekim 2020 / Sağlıklı Kentler Birliği Konferansı

Kategorilerde (Sosyal Sorumluluk, Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Şehir Planlaması, Sağlıklı Çevre) ödül alan  Büyükşehir ilçe belediyeleri, İl belediyeleri ve  İl ilçe belediyelerinin her birine 20.000 TL para ödülü verilecektir.

Ödül alan Büyükşehir belediyelerine ve kategorilerde jüri özel ödülü alan belediyelere para ödülü verilmeyecektir.

KATILMA ŞARTLARI

Değerlendirmeler üyelerimizden büyükşehir belediyeleri, il belediyeleri, büyükşehir ilçe belediyeleri ve il ilçe belediyeleri için ayrı ayrı yapılacaktır. Belediyeler her kategoriden en fazla 2 proje ile başvurabilirler.

2020 yılında 11. defa düzenlenecek olan  Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışmasına tüm üye belediyelerimizin katılımlarını  dileriz.

 

Yarışma ile ilgili gerekli dökümanları aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

2020 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması Teknik Şartnamesi

Proje Afiş Formatı

Proje Raporu Formatı

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2020 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.