Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Sağlıklı Yaşam İçin Protokol İmzalandı

18.10.2016

Burdur Atatürk Stadyumunda gerçekleştirilen protokole Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Emniyet Müdürü Eyüp ÖZÜDOĞRU, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, İl Sağlık Müdürü Vekili Sevinç Sütlü ve Öğrenciler katıldı.

Burdur Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Burdur Belediyesi işbirliğinde Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında belediyeler aracılıyla toplumun hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile toplum sağlığının geliştirilmesini sağlamak amacıyla Burdur Belediyesine 815 adet bisiklet teslim edildi.

Törende Burdur Halk Sağlığı Müdürü Sevinç Sütlü ile Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz arasında protokolü imzalandı.

Törende konuşan Başkan Ercengiz, “Bugün bizim için çok anlamlı bir gün. Hareketsiz yaşam bizi başta kalp damar sağlığını tehdit eden hastalıklar olmak üzere birçok hastalığa maruz bırakmakta. Bugün burada Halk Sağlığı Müdürlüğü ile yürüttüğümüz ortak projeyi protokol ile imza altına alacağız. İnşallah Burdur halkımız daha çok bisiklet kullanarak o maalesef teknolojinin kölesi haline geldiğimiz bu günlerde yeniden sağlıklı yaşam için hem doğayla barışmak hem de kendi vücuduna iyilik etmek için güzel bir projenin imzasını atmış olacağız. Bizde Burdur Belediyesi olarak motorlu taşıtları bıraktık. Geçen yıl evrak taşımak ve zabıta personelimize kullanmaları için elektrikli bisiklet aldık. Kendi personelimizden başlamak üzere bisikletlerin kullanımını yaygınlaştıracağız. Sağlıklı yaşam adına gençlerimizin ve bizim zamanımızda bir maaşa tekamül eden bu bisiklet fiyatlarının şimdi Burdur Halkına Bakanlığımız tarafından bedava verilmesini sağlayarak vatandaşımızın sağlıklı yaşam koşullarını arttırılmasını sağlayacağız. Burdur’umuz için hayırlı uğurlu olsun. Biz daha fazla bisiklet yolu daha fazla yayalaştırılmış yollar  ve daha fazla insanımızın spor yapabileceği alanları arttırılmasını sağlayarak sağlıklı yaşam koşullarını sağlayacağız” dedi.

Bu Haberi Paylaşın