Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Sahipsiz Dostlar Yeni Yuvalarına Kavuşuyor

24.03.2017

Sahipleri tarafından sokağa terk edilen ve bakıma muhtaç hayvanların bakımını üstlenerek, onlara yeni yaşam alanları kazandıran Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Sahipsiz Hayvan ve Rehabilitasyon Merkezi, il genelinde sürdürdüğü hizmetlerine devam ediyor.

Hayvanların yaşam haklarına sahip çıkarak, alanında uzman veterinerler eşliğinde onları koruma altına alan merkez, 22 Mart Çarşamba günü HBB idarecilerini ağırladı.Gerçekleşen ziyarete HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden ve Zabıta Dairesi Başkanı Edip Kadıoğlu ile birlikte uzman veterinerler katıldı.

Rehabilitasyon merkezi ziyaretinden sonra yeni yapılacak olan hayvan barınak alanını ziyaret eden HBB Genel Sekreteri Maden ve Zabıta Dairesi Başkanı Kadıoğlu burada birtakım incelemelerde bulundu.

HBB Zabıta Daire Başkanı Edip Kadıoğlu, “Mesai gözetmeksizin mevcut şartlar dâhilinde en iyi hizmeti yapmak için çalışmaktayız. Sahipsiz ve bakıma muhtaç hayvanların tedavisi ve rehabilitasyonu için hem zabıta ekiplerimiz hem de veteriner hekimlerimiz büyük hassasiyetle çalışıyor. Kentin birçok noktasına yerleştirdiğimiz beslenme odaklarıyla, acil müdahale ve toplama araçlarımızla, ilçelerdeki barınaklarımızla ve hekimlerimizle hizmetimizi sürdürüyoruz.” dedi.

YENİ PROJE İLE NİTELİKLİ HİZMETLERE İMZA ATILACAK
Rehabilitasyon merkezinde ve yeni yapılacak olan hayvan barınak alanında incelemelerde bulunan HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden yaşanabilecek olası problemlerin önüne geçilmesi için gereken tüm önlemlerin alınması için yetkililerle görüştü. HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, “Hayvan hakları konusunda bizler Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yapmalıyız ki vatandaşların bu konuda daha duyarlı davranmalarını sağlayalım. Bunun içinde gerekli çalışmalara devam etmeliyiz. Ayrıca yeni hayvan barınağı ile ilgili çalışmalarımız da devam etmekte olup, hayata geçireceğimiz bu proje ile inanıyorum ki çok daha nitelikli hizmetler sunacağız” dedi.

Bu Haberi Paylaşın